Denver zmagal, Čančar zadel zadnjo trojko na tekmi

Košarka 6. Nov 20228:04 0 komentarjev
Vlatko Čančar. FOTO: Guliverimages.

Priložnost za igro v severnoameriški ligi NBA je znova dobil slovenski reprezentant Vlatko Čančar. Koprčan je skromno minutažo, odigral je pet minut, v igro je vstopil ob koncu zadnje četrtine, dobro izkoristil. Vpisal je dva skoka ter zadel zadnjo trojko na tekmi za Denver Nuggets, ki je s 126:101 odpravil San Antonio Spurs.

Čančar je vstopil v igro, ko zmaga Denverja ni bila več ogrožena.

Bones Hyland je dosegel 24 točk, Nikola Jokić jih je dodal 21, ob kar 60-odstotnem metu iz igre košarkarjev Denverja.

Michael Porter mlajši je dodal 15 točk, Jamal Murray pa 13 za Nuggets, ki so ostali neporaženi na štirih tekmah doma v tej sezoni. “Imamo zelo nesebično ekipo in nocoj smo naredili nekaj dobrih stvari,” je dejal trener Nuggetsov Michael Malone, potem ko je Denver vpisal rekordnih 37 asistenc v sezoni. “Tako sem vesel, da igramo dobro doma. Lani nismo bili preveč dobra domača ekipa. Sezona se ni še niti dobro začela, mi pa imamo že štiri domače zmage.”

Keldon Johnson je dosegel 25, Devin Vassell pa 20 točk za Spurs, ki so izgubili že tretjič po vrsti.

Moštvo Milwaukee Bucks ostaja edina še neporažena ekipa v novi sezoni lige NBA. Milwaukee je deveto zmago po vrsti vpisal proti Oklahoma City Thunder (108:94), kljub zdravstvenim težavam prvega zvezdnika ekipe Giannisa Antetokounmpo. Brook Lopez je s 25 točkami pomagal zapolniti vrzel.

Sicer sta Atlanta Hawks in Sacramento Kings zmagala po podaljšku, košarkarji Boston Celtics pa so postavili rekord franšize s 27 zadetimi trojkami za zmago nad New York Knicks s 133:118.

De’Aaron Fox je bil junak v Orlandu, saj je dosegel neverjetno trojko že ob zvoku sirene, ki označuje konec tekme. Zadel je met za tri točke skoraj s polovice igrišča in popeljal kralje iz Sacramenta do zmage s 126:123 po podaljšku nad Magic v Orlandu. Fox je dosegel svoj osebni mejnik s 37 točkami.

Senzacionalni novinec Paolo Banchero je bil sicer najboljši pri Orlandu s 33 točkami in 15 skoki. Devetnajstletnik se je pridružil LeBronu Jamesu kot edini najstnik, ki je na tekmi lige NBA dosegel vsaj 30 točk in 15 skokov.