Dončić blestel proti Lakersom, nova poškodba Porzingisa

Košarka 23. Apr 20217:16 > 7:24 0 komentarjev
Luka Dončić
Kevin Jairaj-USA TODAY

Dallas je na drugi zaporedni domači tekmi v dveh dneh s 115:110 premagal Lakerse in v Zahodni konferenci na šestem mestu, ki kot zadnje prinaša neposredno uvrstitev v končnico lige NBA, ujel Portland. Luka Dončić je bil znova blizu trojnega dvojčka, črna pika zmage je poškodba njegovega soigralca Kristapsa Porzingisa.

Tekma je bila vseskozi precej izenačena, še najvišja razlika je bila pred polčasom, ko je po košu Luke Dončića na semaforju pisalo 62:49 v korist Teksačanov. Obračun se je dokončno prelomil štiri minute pred koncem tekme, ko je prav slovenski zvezdnik povišal na +9. Dve minuti kasneje, ko so se košarkarji iz mesta angelov še zadnjič poskusili približati, je pomembno trojko zadel še Dorian Finney Smith. Tudi z osebnimi napakami v zaključku Lakersi niso več uspeli preprečiti zmage Dallasa, ki bo v noči na nedeljo po slovenskem času z Jezerniki odigral še eno tekmo na domačem parketu.

Dončić je bil s 30 točkami (met iz igre 9/21) prvi strelec tekme, prispeval je še devet skokov in osem podaj, ob petih izgubljenih žogah je imel še tri ukradene. Prvi strelec Lakersov je bil Kentavious Caldwell-Pope, ki je zbral 29 točk, medtem ko se je povratnik po poškodbi Anthony Davis, ki je je izpustil kar 30 tekem, vrnil s štirimi točkami v le 17 minutah igre. Pri LA Lakers še vedno manjka prvi zvezdnik LeBron James.

Dallas je to sezono v domači dvorani sicer sila neprepričljiv. Šele po zadnjih dveh zaporednih zmagah imajo v American Airlines Areni znova pozitiven izkupiček (15-14). “Ne vem, nimam odgovora. Morda se preveč sprostimo, ko igramo doma,” je po tekmi o težavah spregovoril Luka.

Mavericksi (32-26) so z 32. zmago sezone na 6. mestu zahodne konference ujeli Portland (32-26) in so tako še povsem v igri za neposredno uvrstitev v končnico. “Poskušamo zasesti vsaj 6. mesto, če ne še boljše, da se izognemo dodatnim kvalifiakcijam,” je še dodal Dončić, ki si želi v zaključku sezone, Dallas ima do konca rednega dela še 14 tekem, videti več energije: “Tekme, ki smo jih izgubili, nam je manjkala, zato je to ključno v lovu na končnico.”

Skrbi Dallasu povzroča nova poškodba Kristapsa Porzingisa. Sredi tretje četrtine je odšepal z igrišča, potem ko si je v boju za žogo zvil gleženj. Resnost poškodbe bodo pokazali podrobnejši pregledi.

V noči na petek je bilo sicer v ligi NBA odigranih šest tekem. Najbolj odmevna je zmaga Milwaukee Bucks proti Philadelphii, na krilih Giannis Antetokounmpa so slavili s 124:117. Boston je z 99:86 premagal Phoenix, Pelikani so s 135:100 zmleli Orlando, San Antonio ni imel težav z Detroitom (106:91), Chicago pa je s 108:91 premagal Charlotte.