Dončić in Irving že na prvi skupni tekmi odigrala triler

Košarka 12. Feb 20236:35 0 komentarjev

Dallas Mavericks so na tekmi lige NBA proti Sacramentu v gosteh doživeli poraz po podaljšku. Ekipa Kings je slavila z izidom 133:128, Luka Dončić pa je v statistiko vpisal 27 točk, 9 skokov in 5 asistenc. Vlatko Čančar je k zmagi Denver Nuggets pri Charlottu prispeval 12 točk, medtem ko je ob porazu Chicago Bulls s Clevelandom statistika Gorana Dragića ostala prazna.

Ljubljanski zvezdnik je prvič zaigral ob novi pridobitvi Teksašanov, Kyrieu Irvingu, ki je bil tokrat najboljši strelec Dallasa z 28 točkami.

Pri domačih iz Kalifornije je blestel De’Aaron Fox s 36 točkami. V zadnji četrtini in podaljšku je slednji dosegel kar 26 točk. Dončić je v izdihljajih podaljška poskušal izid izenačiti s svojim značilnim “step-back” metom za tri, a žal zgrešil.

Kljub temu, da so Mavericks skoraj celo zadnjo četrtino vodili, so bili bliže zmagi po rednem delu domači. V napadu za zmago je Fox prišel do oviranega meta za tri in zgrešil, zato sta ekipi romali v dodatnih pet minut igre.

“Mislim, da sta dobro sodelovala. Vse je bilo naravno, brez izsiljevanja. Ta naveza bo dobro vplivala na našo ekipo. Opravila sta odlično delo,” je po tekmi za ESPN o navezi Dončić-Irving dejal trener Dallasa, Jason Kidd.

Čančar z vse bolj vidno vlogo

Ekipi sta se pomerili že včeraj, ko pa je Dallas v Kaliforniji slavil 122:114. Veseli dejstvo, da se je Dončić po poškodbi stopala in štirih tekmah odsotnosti vrnil na parket s solidno predstavo – igral je 41 minut – je pa zaskrbljujočih kar 6 njegovih izgubljenih žog.

Sacramento je na zahodu tretji, Dallas pa na četrtem mestu, obema kluboma se obeta končnica.

Denver (39-18) je v gosteh zanesljivo s 119:105 opravil s Charlotte Hornets (15-43), vnovič pa je za trojni dvojček poskrbel dvakratni zaporedni najkoristnejši igralec lige Nikola Jokić. Na koncu se je ustavil pri 30 točkah, 16 skokih in desetih podajah.

Čančar je dvoboj začel v prvi peterki in v 23:38 minute dosegel 12 točk, pet skokov in dve podaji. Iz igre je zadel pet od devetih metov, od tega tudi eno trojko.

Vlatko Čančar; FOTO: Guliverimage

Precej manjšo vlogo je imel Dragić v dresu bikov (26-30). Ob porazu proti Cleveland Cavaliers (37-22) z 89:97 je odigral vsega 3:31 minute, njegova statistika pa je ostala prazna.

Pri Chicagu je 23 točk dosegel Zach LaVine, pri konjenikih pa je z 29 točkami in 10 skoki izstopal Donovan Mitchell.

Pomembno zmago s 109:103 je v lovu na končnico proti Golden State Warriors (28-28) vpisalo tudi moštvo Los Angeles Lakers (26-31). Dvoboj je minil brez nekoliko načetega LeBrona Jamesa pri jezernikih in dlje časa odsotnega Stephena Curryja pri bojevnikih.

V ligi NBA sledi dan premora zaradi Super Bowla, v noči na torek pa bodo spet na delu vse tri ekipe, kjer nastopajo Slovenci. Dallas gosti Minnesoto, Denver gre na obisk v Miami, Chicago pa se bo doma pomeril z Orlandom.