Dončić podaljšal niz zmag Dallasa, Jokić napadel Morrisa

Košarka 9. Nov 20216:50 > 9:26 4 komentarji

Dallas Mavericks so s 108:92 odpravili oslabljene New Orleans Pelicans in tako niz zmag podaljšali na tri. Luka Dončić je bil znova prvi strelec dvoboja, vpisal je 25 točk in tako Teksačane popeljal do izenačitve z Utah Jazz na drugem mestu zahodne konference. Večer v ligi NBA je zaznamovala poteza Nikole Jokića, ki se je na grobo osebno napako odzval z udarcem.

Luka Dončić je Pelikanom, ki še vedno igrajo brez prvega zvezdnika Ziona Williamsona, tokrat pa je manjkal tudi Brandon Ingram, nasul 25 točk, ob metu iz igre 10/21. Zadel je dva od petih metov za tri točke, pobral še pet odbitih žog, podelil pet asistenc, a hkrati pet žog izgubil.

Vrhunci Luke Dončića:

Čeprav je Dallas slavil za 16 točk, je Luka obračun znova sklenil z negativnim razmerjem točk (+/-), Pelikani so v 33 minutah, kolikor jih je preživel na parketu, dosegli dve točki več od Mavsov. Znova je bil jeziček na tehtnici Mavericksov Jalen Brunson, ki je s klopi prispeval 17 točk in šest asistenc. Ko je bil Luka na začetku zadnje četrtine ne klopi, je Brunson skupaj s Timom Hardawayjem poskrbel za delni izid 12:0 v prid domačim, ki je odločil dvoboj.

Jason Kidd je vnovič dvoboj začel z dvema centroma, čeprav se igra s Kristapsom Porzingisom in Dwightom Powellom hkrati še naprej kaže za neučinkovito. Latvijec je sicer tokrat zbral 12 točk in osem skokov, iz igre je zadel le štiri od 13 metov na koš nasprotnika.

Dallas je tekmo odprl slabo in gostom dovolil, da so povedli za 11 točk, a že do začetka druge četrtine stvari postavil na svoje mesto in Pelikanom zadal sedmi zaporedni poraz sezone.

Jokić izgubil živce

Vlatko Čančar tudi na deseti tekmi sezone za Denver Nuggets ni bil v kadru za tekmo, ko je v goste prišla ekipa s Floride. Domači so slavili s 113:96, močno pa odmeva dogodek s konca obračuna.

Dobri dve minuti pred koncem, ob vodstvu Nuggetsov za 17 točk, je povsem nepotrebno grobo osebno napako na sredini igrišča napravil Markieff Morris, sicer znan “nepridiprav” lige NBA. Srbski center, ki je bil znova z naskokom prvo ime dvoboja, je izgubil živce in se zapodil v Američana ter ga z udarcem s telesom po vzoru hokejistov porušil na tla. Izključen je bil s trojnim dvojčkom, Miamiju je nasul 25 točk, 15 skokov in 10 asistenc, iz igre pa bil skoraj nezgrešljiv (10/14). Morris, ki je bil za provokacijo prav tako izključen, naj bi staknil poškodbo vratu.