Dončić s simultanko znova zasenčil Curryja, Dragić poražen

Košarka 4. Mar 20226:58 > 7:12 0 komentarjev
Razpored tekem Dallas Mavericks: Kdaj igra Luka Dončić
Luka Dončić in razpored tekem za sezono 2022/23. Foto: AP Photo/Tony Gutierrez via Guliver

Luka Dončić je le nekaj ur po prejemu nagrade za najboljšega igralca prejšnjega meseca v zahodni konferenci pokazal, da je trenutno res eden najbolj vročih igralcev lige NBA. Slovenski superzvezdnik je Bojevnikom, ki jih je pred dnevi ugnal tudi v gosteh, ob novi zmagi nasul 41 točk, 10 skokov in devet asistenc (122:113). Prvič je v dresu Brooklyna tekmo v prvi peterki začel Goran Dragić, a doma izgubil proti Miamiju, čeprav se je v kader po dveh mesecih vrnil Kevin Durant.

Dallas Mavericks so vodili praktično vso tekmo, največ za 16 točk, a sredi zadnje četrtine so se gostje vrnili in s trojko Mosesa Moodyja šest minut pred koncem izid izenačili na 104:104.

Nato sta stvari v svoje roke vzela Luka Dončić in februarska okrepitev Spencer Dinwiddie, ki se kaže kot odlična pridobitev Dallasa. Poskrbela sta za delni izid 11:4 ter tako Mavsom zagotovila nekoliko mirnejši zaključek tekme.

Dončić je iz igre zadel 15 od 26 metov, od tega za tri 4/10. Ob desetih skokih in devetih asistencah je imel še dve ukradeni in šest izgubljenih žog. Na drugi strani je Stephen Curry ob tretjem zaporednem porazu vpisal 21 točk.

Vrhunci Luke Dončića:

Dallas (38-25) je dobil devet od zadnjih enajstih tekem in še naprej diha za ovratnik četrti ekipi Zahoda Utah Jazz (39-22).

Dragić začel v prvi peterki

Goran Dragić pa je za Brooklyn odigral še svojo četrto tekmo v karieri in utrpel še tretji poraz. Ob odsotnosti Pattyja Millsa in Kyrieja Irvinga je obračun proti Miamiju začel v prvi peterki in vpisal devet točk (met iz igre: 4/10), tri skoke in sedem asistenc.

Netsom ni pomagala vrnitev Kevina Duranta, ki je bil odsoten slaba dva meseca in bil ob povratku z 31 točkami prvi strelec tekme. Ključne točke za zmago gostov (107:113) sta v zadnji miuti prispevala Bam Adebayo in Tyler Herro.

Brooklyn je izgubil sedem od zadnjih desetih tekem in je z izkupičkom 32-32 na osmem mestu vzhodne konference.