Ja Morant? Ne, Luka Dončić!

Košarka 23. Okt 20226:28 0 komentarjev
futo: Guliverimages

Luka Dončić je Dallas Mavericks na drugi tekmi nove sezone v ligi NBA popeljal do ene najbolj suverenih zmag v svoji petletni karieri pri teksaški franšizi. Ljubljančan je že v prvi četrtini dosegel 21 točk, na koncu pa so Mavs proti grizlijem iz Memphisa slavili za kar 41 točk (137:96).

Luka je v statistiko vpisal 32 točk, sedem skokov in 10 asistenc, s 25 točkami mu je sledil Christian Wood, najboljši stelec gostov iz Memphisa pa je bil pričakovani njihov prvi zvezdnik Ja Morant (20 točk).

Zapravljena visoka prednost proti Phoenixu na prvi tekmi sezone je igralce Dallasa na čelu z Dončićem očitno še kako zabolela, saj so se na drugi tekmi sezone odločno pognali iz “štartnih blokov” in že do polčasa ustvarili neulovljivo zalogo. Prvi četrtino je ekipa iz Teksasa dobila za kar 22 točk, Luka je s košem ali podajo sodeloval pri prvih dvajsetih točkah svoje ekipe.

Luka meče čez Moranta; foto: Guliverimage

Prvi del srečanja je Dončić sklenil z 21 točkami, za ilustracijo: Memphis jih je v tem delu zmogel le 17!

V drugem polčasu se je prednost Dallasa ves čas gibala nad 30 točkami, velja pa omeniti še to, da je priložnost za igro dobilo vseh 14 igralcev, le eden se ni vpisal med strelce, novinec v ekipi Tyler Dorsey jih je zbral 9.

Sofascore

Domač poraz za “Gogija”

Luka Dončić je že v prvih minutah duela z grizliji prišel do lepega mejnika, saj je ob zadetem prostem metu za 3:2 presegel mejo 7000 točk v ligi NBA.

“Vsi gledalci, polna dvorana, to nas je poneslo. Igrali smo kot ekipa in igrali smo dobro obrambo. Vsi novinci pomagajo, poslušajo, odlično zaenkrat. Samo še naprej moramo tako igrati,” je v prvi kratki izjavi po prvi zmagi sezone še na parketu dejal Dončić.

Za razliko od Dallasa, se Chicagu tokrat na tekmi proti Clevelandu ni izšlo. Cavaliers so Gorana Dragića in soigralce v gosteh ugnali 128:96, pri bikih je “Gogi” v enajstih minutah na parketu zbral 4 točke, 2 skoka in tri asistence.

Denver Nuggets slovenskega reprezentanta Vlatka Čančarja so doma s 122:117 ugnali Oklahoma City Thunder. Primorca tokrat žal ni bilo v postavi ekipe iz Kolorada.