Dončićev teksaški šov, Dallas s sedmo v nizu umiril rakete

Košarka 3. Jan 20235:56 0 komentarjev
Luka Dončić; FOTO: Guliverimage

Dallas Mavericks so v obdobju enega tedna še drugič premagali Houston Rockets (111:106), tokrat v gosteh. K uspehu je izdatno pripomogel slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je zabeležil 39 točk. Proti ekipam iz zvezne države Teksas ima Dallas v tekoči sezoni bilanco 4-1.

Temu je Ljubljančan dodal še dvanajst skokov in osem asistenc.

Luka je na parketu preživel 41 minut, iz igre metal 10/26, zadel le en poskus za tri točke od skupno devetih, a bil toliko bolj natančen s črte prostih metov ( 18/22). Ob eni ukradeni je štiri žoge izgubil ter bil z naskokom najboljši strelec srečanja.

Tim Hardaway in Christian Wood sta na pomoč priskočila z 21 točkami, pri Rockets se je še najbolj izkazal Kevin Porter (25). Zmagovalca je odločila zadnja četrtina, ki so jo gostje dobili za devet točk.

Dallas je 30. decembra ‘rakete’ doma porazil z izidom 129:114, na božični večer pa v Houstonu slavil 112:106. Naslednji izziv “Mavs” čaka v noči na petek, ko doma gostijo aktualne podprvake, Boston Celtics.

To je za Dončića in druščino zdaj že sedma zaporedna zmaga, nazadnje jih je na levi nogi dobila Minnesota 20. decembra (106:116).

Slovenca pobirala drobtinice, marsovec Mitchell

Ostala dva slovenska predstavnika v ligi NBA sta sinoči doživela poraz. Goran Dragić je z Bulls po podaljšku izgubil pri Clevelandu. Cavaliers so slavili 145:134, pri čemer je rekord sezone in mejnik franšize Cavaliers z 71 doseženimi točki postavil Donovan Mitchell.

Mitchell je sedmi igralec v zgodovini lige NBA, ki je presegel 70 točk na posamezni tekmi.

Zvezdnik ‘Cavs’ je ob tem nabral še osem skokov in enajst asistenc, medtem ko je Dragić v malho bikov prispeval zgolj dve točki in asistenco v 11 minutah na parketu. Odlično tekmo je imel tudi prvi strelec Bulls, Demar DeRozan (44 točk). Bulls naslednji dvoboj igrajo v noči na četrtek doma proti Brooklynu.

Vlatko Čančar je z Nuggets gostoval pri Minnesoti in doživel poraz. Timberwolves so na krilih Anthonyja Edwardsa (29 točk in 10 skokov) slavili s 124:111, Primorec pa je v 17 minutah zbral 2 točki ter po eno podajo in skok. Naslednje srečanje Denver čaka v noči na petek doma z LA Clippers.

Omeniti velja še poseben večer zvezdnika Golden State Warriors, Klay Thompson, ki je Atlanti ob zmagi po podaljšku nasul kar 54 točk.