Dončiću podaja zmanjkala do desetega trojnega dvojčka

Košarka 22. Apr 20217:26 > 7:46 0 komentarjev
Luka Dončić
AP Photo/Tony Gutierrez

Dallas je prekinil niz štirih zaporednih domačih porazov, potem ko je s 127:117 odpravil Detroit. Luka Dončić je znova blestel s 30 točkami, 10 skoki in devetimi podajami. Goran Dragić je ob slavju Miamija proti San Antoniu s 107:87 dosegel devet točk.

Ob Luki Dončiću, ki mu je samo ena podaja zmanjkala do desetega trojnega dvojčka v sezoni, sta bila za zmago proti Detroitu najzaslužnejša Kristaps Porzingis z 19 točkami in Jalen Brunson, ki jih je dodal 20 (od tega 18 že v prvem polčasu). Pri Detroitu, ki je na zadnjem mestu Vzhoda, sta bila najučinkovitejša Jerami Grant (26 točk) in Cory Joseph (24).

Gostje so dolgo časa držali stik z domačimi. Detroit je na krilih 15 točk Granta prvo četrtino dobil s 36:33, Dallas pa se je odlepil z delnim izidom 12:2 pred polčasom, ki ga je dobil s 67:58. Teksačani so prednost držali vse do konca, vseeno pa je trener Rick Carlisle pustil Dončića na parketu do konca.

Dallas v prihodnjih dneh čakata zaporedna obračuna proti LA Lakers, ki bosta zelo pomembna v boju za neposredni preboj Dončića in soigralcev v končnico.

Miami je v San Antoniu prišel do tretje zaporedne zmage. Bam Adebayo je dosegel 23 točk, Tyler Herro jih je dodal 22, Goran Dragić je tokrat v 19 minutah zbral devet točk. Vročica je imela po 36 minutah sam pet točk prednosti (72:77), v zadnjih 12 minutah pa povsem zasenčila domače, ko je bila boljša s 30:15.

Vlatko Čančar ob novi zmagi Denverja proti Portlandu s 106:105 ni stopil na igrišče.