Zmaji brez ognja v deželi vampirjev

Eurocup 19. Okt 202218:35 > 20:46 2 komentarja

V drugem krogu EuroCupa so košarkarji Cedevite Olimpije gostovali pri romunskem Cluju. Zmaji so tudi tokrat doživeli poraz (76:94). V prihodnjem krogu v Stožice prihajajo košarkarji Joventuta. Žiga Samar je s Hamburgom tokrat doživel poraz, v domači dvorani so jih porazili gostje iz Turčije. Slovenski reprezentant je na parketu preživel dobrih 18 minut in vpisal osem točk in tri asistence.

Slovenski prvaki imajo v zadnjem času številne zdravstvene težave. Zaradi poškodb in okužb z novim koronavirusom so morali odpovedati tekmo proti Crveni zvezdi v regionalni ligi Aba. V Cluj zavoljo tega niso odpotovali Yogi Ferrell, Karlo Matković, Zoran Dragić in Jan Kosi, tik pred tekmo pa so “zeleno luč” za nastop prejeli Marko Radovanović, Rok Radović in Lovro Gnjidić.

Zdesetkani izbranci Jurice Golemca niso bili kos gostiteljem. V uvodni četrtini so še nekako držali korak in 45 sekund pred koncem zaostajali za šest točk (17:23), a nato tekmecem dovolili, da so naredili delni izid 5:0.

V nadaljevanju tekme je prepad med ekipama še bolj narasel. V končnici prvega dela tekme je zaostanek že znašal 20 točk (24:44 in 26:46), v začetku drugega polčasa pa 29 (33:62).

V nadaljevanju je slovenska zasedba le zaigrala veliko bolje. V 35. minuti je več kot prepolovila velik točkovni zaostanek in se v 35. minuti približala na sedem točk (66:73), zmage romunske ekipe pa ni ogrozila. Enajst sekund pred koncem je sodniška trojka zaradi druge tehnične napake izključila Golemca.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Josh Adams s 25 točkami, devetimi asistencami in sedmimi skoki, Alen Omić je 17 točkam dodal še sedem skokov.