Zmaji s porazom dokončno zapečatili svojo usodo

Eurocup 7. Mar 202319:13 > 08. Mar 2023 21:28 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 15. krogu EuroCupa izgubili proti Lietkabelisu s 87:94 in tako izgubili vse možnosti za napredovanje.

Domači košarkarji so tekmo odprli slabo in hitro zaostali z 2:10 ter Jurico Golemca prisilili v prvo minuto odmora. Nato so se Ljubljančani vendarle zbrali. Voz sta s strelskim doprinosom vlekla predvsem Yogi Ferrell in Zoran Dragić, prav ameriški organizator igre je nekaj sekund pred koncem prvega dela s trojko poskrbel za prvo vodstvo Cedevita Olimpije (25:23).

Večji del druge četrtine so slovenski prvaki vodili, največ za šest točk, a so se gostje z delnim izidom 6:0 vrnili. Da so zmaji na odmor vendarle odšli s prednostjo, je najprej s trojko poskrbel Joshua Adams in nato tik pred sireno še Alen Omić, ki je zadel izpod obroča za 45:42. Po odmoru se je nadaljevala izjemno izenačena partija. Domači so sicer večji del tretje četrtine vodili, a nikoli za več kot pet točk.

Ljubljančani so še 7:56 pred koncem vodili za tri (72:69), a nato popustili in Lietkabelisu dovolili, da z delnim izidom 18:7 pobegne na +8. V zaključku je Dragić s črte prostih metov še znižal na 87:91, a v drugo zgrešil, nato je trojko priključka zapravil Ferrell. Dvoboj je bil odločen.

V letošnji evropski sezoni je Cedevita Olimpija zmagala le trikrat, nanizala pa že 12 porazov. Tri kroge pred koncem je usoda slovenskih prvakov zapečatena, napredovanje namreč ob zaostanku štirih zmag za končnico ni več mogoče.

EuroCup, 15. krog:

Skupina A:

Sreda, 8. marec:
Cedevita Olimpija – Lietkabelis 87:94 (25:23, 20:19, 22:23, 20:31)

Slask Wroclaw – London Lions 76:83
Hamburg – Paris 91:74 (Žiga Samar je za Hamburg vpisal 10 točk, 6 skokov in 8 asistenc)