Nova klofuta zmajem še dodatno priprla vrata napredovanja

Eurocup 8. Feb 202320:00 > 22:00

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 14. krogu evropskega pokala zabeležili še 11. poraz in so še korak dlje od uvrstitve v nadaljnje tekmovanje. V litovskem Kaunasu jih je nadigrala vodilna ekipa skupine A, ukrajinski Prometej, ki je bila za sedmo zaporedno zmago v tem tekmovanju prepričljivo boljša s 94:68 (25:24, 52:43, 78:58).

Ljubljančani, ki le s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, so igrali preslabo v obrambi, da bi lahko računali na ugodnejši izid, ki bi jim prinesel zmanjšanje zaostanka za želenim osmim mestom. V prvi četrtini so bili še enakovredni, na začetku drugega dela pa so z delnim izidom 0:9 zaostali. Do polčasa so se še nekajkrat približali.

Ljubljančani, s tremi zmagami ostajajo na zadnjem mestu v skupini, so v Kaunasu igrali preslabo v obrambi, v drugem polčasu pa tudi v napadu, da bi lahko računali na ugodnejši izid, ki bi jim prinesel zmanjšanje zaostanka za želenim osmim mestom. Še naprej ostajajo na zadnjem mestu v skupini, možnosti za napredovanje pa so zdaj res le še zgolj teoretične.

Olimpija, ki ima zdaj res le še teoretične možnosti za osmo mesto, bo v 15. krogu gostila litovsko ekipo Lietkabelis Panevežys.

Pred obračunom so se košarkarji z minuto molka spomnili na žrtve potresa v Turčiji in Siriji. Foto: KK Cedevita Olimpija / Tine Ružič