Izjemni Ferrell in nebeški skoki Omića premalo za prvo zmago

Eurocup 2. Nov 202219:38 > 22:12 0 komentarjev

Košarkarji Cedevita Olimpije so v EuroCupu vpisali še četrti poraz in ostajajo brez zmage. V 4. krogu je bila s 76:68 boljša Umana Reyer Venezia. Zmaji so bili v zaostanku praktično od samega začetka in nikoli niso zares ogrozili Italijanov, čeprav je razlika ob koncu znašala zgolj osem točk.

Ljubljančanov visoka zmaga v ligi ABA minuli konec tedna ni prebudila. Ob srečanju s kvalitetnejšim tekmecem so bili znova v precej podrejenem položaju skozi večji del obračuna in vodili zgolj enkrat, ko je po treh minutah igre pod osebno napako zadel Alen Omić in s črte prostih metov natančno meril za 3:2.

Nato so vajeti igre v svoje roke prevzeli Italijani. Že na začetku druge četrtine so povedli s 30:20 in prednost približno desetih točk branili do konca dvoboja. Zmaje je uspel z dobrim izvajanjem prostih metov na začetku zadnje četrtine na šest točk zaostanka približati Joshua Adams, a vsakič, ko so slovenski prvaki zagrozili, so imeli domači odgovor.

Joshua Adams je iz igre metal 2/11 in nabral še pet izgubljenih žog. Foto: KK Cedevita Olimpije/Tine Ružič

Prav Adams je bil sicer največji dolžnik pri Cedevita Olimpiji. Prvi met iz igre je zadel šele slabi dve minuti pred koncem tretjega dela, do takrat je zgrešil vseh šest poskusov in imel ob tem še štiri izgubljene žoge.

Premalo tudi 27 točk Ferrella in 21 skokov Omića

Eden redkih razpoloženih zmajev je bil drugi Američan pri Slovencih Yogi Ferrell, ki je vpisal učinkovitih 27 točk in podelil še pet asistenc, a to je bilo premalo za prvo zmago v tej sezoni evropskega pokala. Pohvale si zasluži še Alen Omić, ki je vpisal dvojnega dvojčka, 11 točkam pa je dodal kar 21 pobranih odbitih žog, od tega šest v napadu.

Med dolžniki je bil znova tudi Edo Murić, ki v zadnjem obdobju na parketu ne izžareva energije, kot smo je bili od njega vajeni še v lanski sezoni. Tokrat je dvoboj v 21 minutah sklenil z le tremi točkami in tremi skoki ob treh izgubljenih žogah. Večkrat je slabo odreagiral tudi Marko Radovanović, medtem ko je Marko Jeremić izza črte metal skromnih 1/7.

Omić je med redkimi zmaji, ki si zasluži pozitivno oceno. Foto: KK Cedevita Olimpije/Tine Ružič

Pri zmagovalcih je bil s 15 točkami prvi strelec Allerik Freeman, 12 jih je dodal Marco Spissu. Zmaji so sicer pobrali kar 43 odbitih žog proti 27 Venezie, a precej slabše zadevali izza črte in imeli tudi precej več izgubljenih žog (19:11)

Cedevita Olimpija je po štirih krogih prikovana na dno lestvice skupine A kot edino moštvo brez zmage. Pri razmerju 1-3 je Cluj, ki je ugnal zgolj Ljubljančane, vseh ostalih osem ekip je vpisalo vsaj dve zmagi. Zmaji bodo v 5. krogu, ki bo na sporedu po reprezentančnem premoru, v Stožicah gostili Prometey. Če bo vse posreči, tudi s povratnikoma po poškodbah Zoranom Dragićem in Karlom Matkovićem, ki so ju v zadnjih tednih močno pogrešali.

Bursaspor – Ratiopharm Ulm 86:90
Umana Venezia – Cedevita Olimpija 76:68 (20:15, 18:14, 20:20, 18:19)
Joventut Badalona – Prometey Kamianske 82:77

Standings provided by Sofascore

Skupina B:

Torek:
Promitheas Patras – Hamburg Towers 81:77 (Žiga Samar je za Hamburg vpisal 3 točke, 3 skoke in 5 asistenc)
London Lions – Budućnost 78:87
Slask Wroclaw – Turk Telekom 71:75