Nov boleč udarec za Ljubljančane, Joventut dosegel stotico

Eurocup 26. Okt 202221:30 0 komentarjev

V tretjem krogu EuroCupa je Cedevita Olimpija doživela nov boleč evropski udarec. V Stožicah je Joventut dosegel stotico (100:78) in še poglobil krizo Ljubljančanov.

EuroCup, 3. krog

Cedevita Olimpija 78:100 Joventut (26:28, 15:22, 16:23 21:27)

1. četrtina

Tekma se je začela s pravim strelskim šovom, obe ekipi sta zadevali z razdalje in že po dobrih treh minutah je semafor kazal 10:13 za Joventut. Zmaje je v igri držal izjemni Yogi Ferrel, ki je ob nekaj čudovitih individualnih potezah že v prvem delu tekme dosegel 12 točk. Prvi del so Španci dobili z 28:26.

2. četrtina

Strelci Cedevite Olimpije so se v drugem delu ohladili, španski stroj pa je mlel naprej in prednost gostov je hitro narasla na osem točk (26:34). Zmaji so nato uspeli zajeziti napade Joventuda, v napadu pa je svoje dodal tudi Josh Adams, ki je na polovici druge četrtine s trojko znižal na 35:37. Po minuti odmora so se gostja znova prebudili in po delnem izidu kar 11:0 pobegnili na 13 točk naskoka. Ljubljančani so nato nekoliko strnili svoje vrste in na odmor odšli z – 9 (41:50).

3. četrtina

Tudi drugi polčas se ni začel po željah zmajev, Španci so na hitro dosegli šest točk ter znova ušli na dvomestno prednost. Olimpija je bila v tej fazi tekme povsem razglašena, namesto da bi se zmaji približali, je prednost gostov naraščala in naraščala. Dobro minuto pred koncem tretje četrtine je znašala skoraj dvajset točk, nato pa so Ljubljančani spet vsaj nekoliko ujeli priključek. Po trojki Adamsa je Cedevita Olimpija v zadnjo minuto tega dela igre vstopila s 57:71, a je nato Juventut znova dosegel koš in ušel na šestnajst točk (57:73).

4. četrtina

V zadnji četrtini presenečenja ni bilo. Joventut je mirno nadzoroval potek rezultata in razliko krepko držal nad dvomestno številko. Žal je bil zadnji del srečanja bolj ali manj samo formalnost, Španci so srečanje zaključili s stotico (100:78).