Zmaji tudi po tekmi v Carigradu ostajajo pri ničli (VIDEO)

Eurocup 18. Okt 202318:55 > 21:00 1 komentar

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 3. krogu evrpskega pokala vpisali še tretji poraz. Po Hapoelu in Joventutu jim je mero vzel še Bešiktaš, ki je v Carigradu slavil s 73:66.

Cedevita Olimpija je na prvih dveh tekmah nove evropske sezone najprej v Tel-Avivu padla proti Hapoelu s 100:73, nato je Ljubljančane pred domačimi gledalci premagal Joventut, ki je bil po podaljšku boljši z 88:87. Oba poraza imata z neuspehom v Carigradu skupno rdečo nit, zmaji so še tretjič v nizu dovolili odločno preveč skokov v napadu, ki je to sezono velika hiba moštva.

Turki so jih pobrali kar 17, proti le 10 Ljubljančanov. Kljub temu so bili Slovenci dolgo v igri za prvo zmago sezone v EuroCupu, a slabo odigrali zadnje minute, potem ko je imel Justin Cobbs še slabih sedem minut pred koncem met za vodstvo.

Simone Pianigiani, trener Cedevite Olimpije: Lahko sem ponosen na svoje igralce, saj so znova pokazali napredek. Igrali smo proti fizični ekipi, ki nas je pritiskala vseh 40 minut, a imamo le enega organizatorja igre, hkrati se še ne poznamo dobro in tako naprej. Uprli smo se, igrali odlično obrambo, blizu je bilo.

Turki so na začetku druge četrtine povedli s 25:19, a so Ljubljančani odgovorili z delnimi izidom 8:0 – med strelce so se vpisali štirje različni košarkarji – in prvič na tekmi povedli. Dvoboj je bil do polčasa zelo izenačen, nobena od ekip si ni priigrala več kot šest točk naskoka (43:38).

Po odmoru se je zmajem zaustavilo v napadu. Podobno, kot se jim je pripetilo že prejšnji teden proti Joventutu. Angel Delgado je 6:24 pred koncem tretjega dela zadel za 51:41, Bešiktaš je prvič povedel z dvomestnim številom. Na srečo gostov tudi Turki niso blesteli, nato je medvedjo uslugo ob iztekajočem napadu slovenskih prvakov napravil Jonah Matthews, ki je nespametno napravil osebno napako nad DJ Stewartom. Darilo je zgrabil z obema rokama in zadel vse tri proste mete. Nato je za 5:0 in znižanje na 59:52 pred zadnjim delom zadel še Shawn Jones.

Zmaji so odlično nadaljevali tudi v zadnjem delu in z neodgovorjenimi koši Jonesa, Stewarta in Justina Cobbsa za zdaj že 11:0 prišli na točko zaostanka (59:58). Prav Cobbs je nato zapravil napad za vodstvo in kmalu potem še slabo podal ter tako Mathewsu podaril priložnost za silovito zabijanje. Po štiriminutnem napadalnem mrku gostov so domači ušli na 65:58, medtem ko se Ljubljančani več niso uspeli vrniti povsem v igro za zmago.

Matthew je tekmo sklenil z 18 točkami, pri gostih se je pri 15 ustavil Stewart, 14 jih je dodal Cobbs, po 10 sta jih vpisala Sean Armand in Amadou Sow.

V naslednjem krogu bo Cedevita Olimpija doma gostila Prometey, dvoboj bo v sredo, 25. oktobra ob 18.30.