Bayern ob dobri predstavi Šiška padel v Carigradu

Eurocup 6. Apr 202220:45 > 21:42 0 komentarjev
Žan Mark Šiško, foto: Euroleague basketball

Redni del Evrolige se počasi zaključuje, v četrtek in petek je namreč na sporedu še zadnji, 34. krog. Dve tekmi sta bili sicer odigrani že v sredo, šlo je za zaostala obračuna 19. kroga. Na delu je bil tudi Žan Mark Šiško, ki si je z Bayernom še drugo sezono zapovrstjo zagotovil nastop v končnici, a pri branilcu naslova izgubil z 81:76.

Žan Mark Šiško je v slabih 26 minutah igre vpisal 11 točk, 3 skoke in 5 asistenc. V izjemno izenačeni tekmi je Anadolu Efes ušel štiri minute pred koncem zadnje četrtine, ko je povedel za 10 točk. Dobri dve minuti pred koncem je prav slovenski organizator igre zadel trojko za znižanje na 79:72, a preobrata Nemci niso zmogli.

Bavarci so s porazom zdrsnili na 8. mesto lestvice, ki v četrtfinalu prinaša obračun z vodilno Barcelono. Višje Bayern ne more, saj ima sedmi Monaco ob zmagi več še boljši medsebojni izkupiček, obe moštvi pa do konca čaka le še ena tekma.

Zadnja tekma rednega dela bo sicer šele prihodnji teden, natančneje 13. aprila, ko bosta zaostali obračun 23. kroga odigrala Maccabi in Fenerbahče. Ker so moštva od 5. do 7. mesta, med katerimi so tudi Izraelci, precej izenačena, bomo torej končne pare četrtfinala dobili šele takrat.