Epski preobrat Zvezde, ki je podaljšku strla CSKA!

Evroliga 22. Okt 202020:15 > 23:00
Marko Metlas/EB via Getty Images

Košarkarji Crvene zvezde so na tekmi 5. kroga po podaljšku doma s 86:84 premagali moskovski CSKA.

Rdeče-beli so zdaj pri dveh zmagah in dveh porazih, CSKA pa je ob dveh zmagah v četrtek doživel tretji poraz.

CSKA je sicer večji del tekme igral bolje. V prvem polčasu so si Rusi priigrali prednost osmih točk, z odlično obrambo pa sredi tretje četrtine povedli že za 14. Beograjčani so se nato počasi začeli vračati v tekmo in bili na koncu nagrajeni za pogum in borbenost.

Izid je s trojko poravnal Reath (56:56), glavni junak Zvezde pa je bil vsekakor konstanten Loyd, ki je bil v ključnih trenutkih nezgrešljiv. Prvi nalet domačih so Rusi sicer odbili, a se Obradovićeva ekipa ni predala in dobro minuto pred koncem celo povedla. Davidovac je s petimi zaporednimi točkami poskrbel za 71:70. To je bilo celo prvo vodstvo Beograjčanov na tekmi.

Do konca rednega dela srečanja so imeli domači še napad za zmago, a Loyd iz neizdelane akcije žoge ni spravil do obroča. V dodatnih petih minutah je Zvezda zaigrala odlično. Rochestie in Terry sta navdušila z dvema alley-oopoma, odločilni koš pa je na koncu dosegel Loyd, ki je po prodoru postavil končni izid tekme (86:84). CSKA je v napadu še poskušal s trojko, a je bil James nenatančen.

Loyd je bil z 31 točkami in 6 skoki MVP obračuna, na drugi strani pa je 29 točk vpisal Hackett.