Španke so evropske prvakinje v košarki!

Evroliga 25. Jun 201721:49 > 22:12
Rob Carr/Getty Images

Košarkarice Španije so zmagovalke evropskega prvenstva v košarki na Češkem. V finalu v Pragi so z 71:55 ugnale Francijo.

Španke so tako še tretjič postale najboljše v Evropi. Prvič so naslov osvojile leta 1993, drugič pa leta 2013.

Francija je z novim porazom v finalu še tretjič zapored osvojila srebro, favorizirani Španiji pa je sledila le v prvi četrtini. Francozinje so vodile samo v prvih petih minutah igre.

Najboljša posameznica pri prvakinjah je bila Sancho Lyttle, ki je dosegla 19 točk, Alba Torrens pa je vpisala le točko manj. Pri Franciji se je najbolj izkazala Celine Dumerc, ki je dosegla 15 točk.

Španija je z zmago tudi v ženski konkurenci povsem zavladala evropski košarki. Naslednje evropsko prvenstvo za ženske bo na sporedu čez dve leti, gostili ga bosta Srbija in Latvija.