Jackson uničil Brose, "Oly" zmore tudi brez Spanoulisa

Evroliga 12. Okt 201721:54 > 22:03
Getty Images/Mansoor Ahmed / Stringer

Košarkarji Maccabija iz Tel Aviva so po sezoni, ko so svoje navijače večkrat razočarali, kot pa osrečili, novo poglavje Evrolige začeli uspešno. V Bambergu so slavili z 88:71.

“Izraelski ponos” je najbolje odigral zadnjo četrtino, ko je nemške prvake ponižal in jo dobil s 33:12 ter si zagotovil zmago. Ekipa Andree Trinchierija je vodila samo v prvi četrtini (20:14), dokler se ni razigral Pierre Jackson.

Letošnja okrepitev iz Dallasa in nekdanji igralec Cedevite je dosegel 27 točk (5/5 za tri), Američan je dodal 7 skokov, 9 asistenc in 2 ukradeni žogi ter imel na koncu noro dober indeks 41.

Sedmerica igralcev pri Maccabiju je danes debitirala v Evroligi, pri domačih pa je največ točk dosegel Nikos Zisis (16), medtem ko slovenski reprezentant Aleksej Nikolič tokrat ni igral.

Olympiakos je zaradi kazni Evrolige dvoboj z Baskonio igral na Kreti in brez Vassilisa Spanoulisa prišel do relativno lahko priigrane zmage s 75:64. Rdeče-beli so vodili celo tekmo, točkovno pa se je najbolj izkazal Georgios Printezis (17). Pri Baskih je največ točk dosegel Tornike Šengelia (13).

Olympiakos prihodnji teden igra proti Unicaji, medtem ko Baskonio čaka težko gostovanje pri Maccabiju.