Llull in Carroll poskrbela za veliko zmago Reala!

Evroliga 25. Apr 201820:49 > 20:57
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so na tretji tekmi uvodnega kroga evroligaške končnice z 81:74 ugnali Panathinaikos in so le še zmago oddaljeni od uvrstitve na Final 4 v Beogradu.

Španci bodo v petek pred svojimi navijači imeli priložnost, da si že zagotovijo pot v Beograd. Glavni junak zmage je bil Jaycee Carroll, ki je v končnici dosegel 6 točk, odločilna pa sta bila zadeta prosta meta 50 sekund pred koncem za vodstvo 77:72.

V središču pozornosti v španski prestolnici je bil Sergio Llull, ki se je pred ključnimi obračuni vrnil po osemesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena. Branilec Reala je z dvema trojkama v končnici dokazal, da je njegova vrnitev še kako pomembna.

Real je bil večji del tekme boljši nasprotnik, trener Pablo Laso pa je s številnimi menjavami skrbel za visok ritem. Najvišja prednost Madridčanov je znašala 12 točk (46:34 v tretji četrtini), a so se Grki uspeli vrniti.

Na zaporedni trojki Llulla (70:63) je Panathinaikos odgovoril z delnim izidom 7:0 in ob trojki Calathesa ter Jamesa dve minuti in 17 sekund pred koncem izenačil (70:70). Odgovornost je nato prevzel Carroll in najprej zadel trojko za 73:70, nato pa mirno izvedel še prosta meta ter poskrbel, da je Real le še zmago oddaljen od uvrstitve na Final 4 v Beogradu.

Luka Dončić, ki ga je obramba Panathinaikosa na prvih dveh tekmah odlično zaustavila, je v 28 minutah prispeval 7 točk, 10 skokov in tri podaje. Carroll je bil s 17 točkami prvi strelec domačih, Anthony Randolph pa se je že v prvem polčasu izkazal z osmimi točkami.

V ekipi iz Aten je bil najbolj razigran Nick Calathes, ki je dosegel kar 26 točk.

Četrta tekma je na sporedu v petek ob 21.00 v Madridu.

Na drugi tekmi je Himki ubranil prvo zaključno žogo CSKA-ja in doma prišel do pomembne zmage. Blestel je Aleksej Šved, ki je dosegel kar 27 točk.