Senzacija – Baskonia v Moskvi do presenetljive zmage!

Evroliga 18. Apr 201920:49 > 20:51
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Baskonie so na drugi tekmi četrtfinalne serije v Evroligi pripravili veliko presenečenje in v Mosvki z 78:68 premagali CSKA.

Baski so z zmago serijo izenačili na 1:1, zdaj pa jih čakata dva obračuna pred svojimi navijači. Če bi Baskonia prišla do dveh zmag, bi se prvič po letu 2016 uvrstila na zaključni turnir, ki ga letos gosti prav klub iz Vitorie. Tretja tekma je na sporedu 24. aprila.

Gostje so tekmo bolje začeli in ob odličnem metu hitro prišli do dvomestne prednosti. CSKA se je na krilih Sergia Rodrigueza in Will Clyburna vrnil in ob polčasu zaostajal za pet točk.

Začetek tretje četrtine je povsem pripadel Moskovčanom, a so se Baski hitro prebudili in znova povedli z lepo prednostjo. V zasedbi gostov je bilo kar šest razpoloženih igralcev, kar je bil glavni razlog, da je imela Baskonia pred zadnjo četrtino 14 točk prednost (52:66).

V zadnjem delu igre smo vsi pričakovali juriš CSKA-ja, ki se je sicer skušal vrniti, a je ekipa Velimira Perasovića zdržala vse nalete in prišla do velike zmage.

Pri Baskonii je bil s 16 točkami najbolj raizgran Darrun Hilliard, z dvojnim dvojčkom pa je navdušil Vincent Poirier (14 točk in 15 skokov). Pri domačih je bil na koncu s 15 točkami prvi strelec Cory Higgins.