Kuzmić odločil v Milanu, Zvezda vse bliže Top8!

Evroliga 16. Mar 201720:29 > 22:36
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Crvene zvezde so v 26. krogu Evrolige z rezultatom 78:71 premagali Emporio Armani in tako naredili gromozanski korak proti uvrstitvi v končnico.

Varovanci Dejana Radonjića so začeli fantastično, prišli do dvoštevilske prednosti, ki so jo potem brez večjih težav ohranjali. Sicer se je domača ekipa nato zbudila, a Beograjčani so v zadnjih deset minut vstopili s prednostjo +10.

Italijani so zadnjo četrtino odprli s serijo 10:0, potem pa je stvari v svoje roke vzel center Zvezde, Ognjen Kuzmić, dosegel 11 od 18 točk beograjskega moštva v zadnji četrtini in razblinil dvome o zmagovalcu.

Nekdanji košarkar Golden State Warriorsov je bil dve minuti pred koncem srečanja celo edini igralec Crvene zvezde, ki je v zadnjem delu srečanja za svojo ekipo prispeval kakšne točke. Branko Lazić je nato s črte prostih metov dosegel dve točki, Marko Simonović pa je minuto in 18 sekund do konca srečanja dosegel trojko ter s tem praktično odločil srečanje.

Najučinkovitejši strelec tekme je bil Kuzmić s 15 točkami, pri Milanu jih je dal Ricky Hickman 14. Zvezda ima po 26 krogih Evrolige sedaj na 6. mestu bilanco 15-11 in lahko mirno pričakuje zaključne štiri kroge. Prihodnji teden v sredo Beograjčani doma gostijo Olympiacos.

V drugi večerni tekmi je Fenerbahče v gosteh s 83:78 premagal Brose Baskets in si kot četrta ekipa zabetoniral mesto v končnici. Izbranci Željka Obradovića so vodili praktično celo tekmo, svoj večer pa je imel Bobby Dixon, ki je dosegel 26 točk. Slovenski reprezentant Aleksej Nikolič je igral 8 minut, a se med strelce ni vpisal.

Zmago Fenerja je skazila poškodba Bogdana Bogdanovića, ki si je očitno spet poškodoval (isti) gleženj.