Baskonia osramotila Brose, PAO do 16. letošnje zmage

Evroliga 21. Mar 201721:51 > 21:52
Turkish Airlines EuroLeague

Španski klub je rutinirano prišel do 16. zmage v sezoni, Brose v nobenem obdobju tekme ni nudil dostojnega odpora, zaigrala sta tudi oba slovenska reprezentanta. V zadnji tekmi večera je Panathinaikos doma odpravil Armani Milano.

Košarkarji Baskonie so na gostovanju prepričljivo ugnali Brose. Razlika je narasla že v prvi četrtini, srečanje pa se je končalo s +25 v korist baskovskega moštva (71:96).

V vrstah Baskonie je 17 točk dosegel Chase Budinger, imel je tudi 5 skokov, enako število točk pa je v statistiko vpisal tudi Shane Larkin. Z dvojnim dvojčkom (16 točk in 12 skokov) se bo po tekmi hvalil Tornike Shengelia, medtem ko je naš reprezentant Jaka Blažič tekmo končal s 5 točkami.

Pri Broseju, ki je doživel že 18. poraz v tej sezoni so se do dvoštevilskega faktorja doseženih točk prebili le trije igralci. To je uspelo Jerelu McNealu (17 točk), Lucci Staigerju (12 točk) in Danielu Theisu (11 točk). V postavi nemškega moštva je največ minut na parketu prebil naš reprezentant Aleksej Nikolič, ki je v 27 minutah zbral 4 točke, 5 skokov in 8 asistenc.

Baskonia bi si lahko že po tem krogu zagotovila uvrstitev med najboljših osem. Za to potrebujejo poraz Darušafake, saj sta jim močno koristila zmaga Panathinaikosa in poraz Žalgirisa. V naslednjem krogu Baskonia doma igra proti Panathinaikosu, Brose pa gostuje v Milanu.

Kot že zapisano, so košarkarji Panathinaikosa v zadnjem večernem obračunu doma premagali Armani Milano (74:61). Varovanci Xavija Pascuala so pred srečanjem veljali za velikega favorita in status upravičili

V prvi četrtini so se gostje še nekako upirali, do polčasa pa je PAO pobegnil že na +13, razlika se je v tretji četrtini še nekoliko povečala in tako je bil zmagovalec odločen še pred zadnjo četrtino, je pa zanimivo, da je Milano dobili skok (35:26).

Za Panathinaikos sta največ točk dosegla Nick Calathes in Mike James (13 točk). Pri Milanu je največ točk dosegel Awudu Abass (15), Mačvan pa je dodal 12 točk in 7 skokov.

PAO je prišel do 16. zmage v sezoni in se lahko mirne duše spogleduje s 4. mestom po rednem delu. Tudi njim bi poraz Darušafake v Moskvi ugajal, saj bi to atenski ekipi tudi teoretčno zagotovilo uvrstitev med najboljših osem ekip stare celine. Milano je doživel 20. poraz v sezoni.