Barcelona po el clásicu sama na košarkarskem Mont Blancu

Evroliga 10. Dec 202122:45 > 23:09 0 komentarjev

V košarkarski Evroligi so se danes odigrale še preostale štiri tekme 14. kroga. "Slovenski" Žalgiris je bil doma nemočen proti favoriziranim gostom iz Moskve (51:73), odločilna je bila skromna tretja četrtina, v kateri je "zeleni gozd" zbral le 11 točk. Vseeno veseli dejstvo, da so se varovanci Jureta Zdovca po katastrofalnem začetku sezone vendarle pobrali in na zadnjih petih tekmah slavili trikrat. Zoran Dragić je v 17 minutah na parketu zbral le dve točki. V derbiju kroga so košarkarji Barcelone doma ugnali Real in ostali sami na prvem mestu razpredelnice. Katalonce je do novega uspeha z 31 točkami vodil črnogorski krilni center Nikola Mirotić (31 točk).

Bayern je že včeraj s sedmo zmago v sezoni prehitel tokratne tekmece Anadolu Efes. Temelje za zmago so Bavarci postavili v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 17:7.

Slovenski košarkar Šiško tokrat ni dosegel točk, se je pa v dobrih minutah izkazal s šestimi podajami in dvema skokoma. Točke pa so dosegali Deshaun Thomas, Vladimir Lučić in Augustine Rubit, vsi so tekmo končali s po 18 točkami.