Prepelič po srečanju s Tobeyjem boljši in srečnejši

Evroliga 22. Dec 202222:44 > 23. Dec 2022 22:46

15. krog Evrolige je prinesel prvi medsebojni obračun Klemna Prepeliča in Mika Tobeyja v Evroligi, potem ko je Američan po več letih igranja pred letošnjo sezono iz Valencie odšel v Barcelono. Boljšo predstavo je prikazal slovenski branilec, ki se je po tesni končnici tudi veselil zmage (84:83). Lestvica je medtem vse bolj izenačenja, prvo in 10. ekipo ločita vsega dve zmagi!

Valencia je imela tri minute pred koncem še 10 točk naskoka, a je Barca v zaključku v naletu prišla le na točko zaostanka, ko je 15 sekund pred koncem iz kota trojko zadel Nikola Mirotić. Chris Jones je na drugi strani zadel oba prosta meta, Nicolas Laprovittola pa zgrešil trojko za izenačenje. Argentinec je bil s 26 točkami sicer prvi strelec tekme.

Klemen Prepelič (Valencia) je s kopi v 17 minutah igre prispeval 9 točk (iz igre 2/6, prosti meti 4/4) in 2 asistenci. Za Barcelono je Mike Tobey igral 11 minut in zbral 4 točke in 5 skokov.

V četrtek sta do zmage prišla oba beograjska velikana. Partizan je v Carigradu, kjer so čudovito dobrodošlico pripravili nekdanjemu trenerju Željku Obradoviću, slavil po izvrstni zadnji četrtini (73:72). Gregorja Glasa znova ni bilo niti v kadru črno-belih. Zmagala je tudi Zvezda, pa čeprav za rdeče-bele proti Olympiacosu (90:86) še ni nastopil organizator igre Facundo Campazzo.

Zgodba dne je v četrtek vseeno pripadla Maccabiju iz Tel Aviva, ki je na gostovanju pri berlinski Albi v zadnji četrtini uprizoril serijo 18:0 (v zadnjih desetih minutah 22:7) in se veselil zmage s 83:70. Za veselje domačih navijačev pa sta poskrbeli španski ekipi – Baskonia in Real Madrid.

Žana Marka Šiška znova ni bilo v postavi Bayerna, ki je izgubil na gostovanju v Kaunasu.