Prepelič in Tobey vpisala novi evroligaški zmagi

Evroliga 14. Dec 202222:55 0 komentarjev

V tekmi 13. kroga košarkarske Evrolige je Valencia slovenskega reprezentanta Klemna Prepeliča gostila atenski Panathinaikos in po podaljšku zmagala s 94:91. Vodilni Fenerbahče je visoko izgubil z Olympiacosom (67:94), Barcelona Mika Tobeyja pa je zlahka odpravila Monaco (69:63). Rezultat je bolj tesen, kot je bil potek srečanja.

Klemen Prepelič je za Valencio igral 25 minut in je poleg sedmih točk dodal še tri skoke in štiri podaje. Najboljši strelec je bil s 23 točkami Bojan Dubljević.

Žan Mark Šiško v obračunu z madridskim Realom ni bil v postavi münchenskega Bayerna, zmagal je Real z 68:64. Prav tako pa ni bilo v postavi Partizana Gregorja Glasa. Beograjska ekipa je igrala z Asvelom in izgubila s 87:91.

V sredo je bila na delu še Barcelona z ameriškim Slovencem Mikom Tobeyjem, ki je brez večjih težav slavila v Monacu (69:63). Tobey je v sedmih minutah na parketu dosegel tri točke.