Zvezda ugnala Virtus, Panathinaikos prehitel Barcelono

Evroliga 21. Mar 202422:49 > 22. Mar 2024 22:52 1 komentar
Crvena Zvezda

Košarkarji Real Madrida so si tri kroge pred koncem rednega dela evrolige že zagotovili najboljši startni položaj pred končnico. To jim je dokončno zagotovila zmaga v Beogradu proti Partizanu z 88:76. Košarkarji Crvene zvezde so na domačem parketu suvereno premagali Virtus iz Bologne s 94:79. Slovenski reprezentant Mike Tobey je v statistiko vpisal sedem točk, štiri skoke in eno ukradeno žogo.

Crvena zvezda je v drugi četrtini stvari vzela v svoje roke in začela nadzorovati potek dvoboja, ki ga je na koncu suvereno dobila. Za ekipo iz Beograda je to 11. zmaga v tej sezoni ob 20 porazih, trenutno je 16. zasedba evrolige, le pred Asvelom in berlinsko Albo.

Monaco je doma tesno premagal Valencio z 79:78 in zabeležil 20. letošnjo zmago, s katero je trenutno na četrtem mestu na lestvici. Monačani so odločno dobili prvo četrtino (25:15), nato pa so prednost do konca uspešno zadržali, četudi ne najbolj prepričljivo.

Dvoboj drugouvrščene Barcelone in četrtouvrščenega Panathinaikosa v Atenah so dobili domači košarkarji, ki so s tem prehiteli Monaco in Barcelono ter se povzpeli na drugo mesto za Real (25-6). Vsi trije klubi so v razmerju zmag in porazov izenačeni pri 20-11.

Do 20. zmage bi lahko prišel tudi Fenerbahče, a je na gostovanju pri Milanu tesno izgubil s 76:77 in ostaja pri 19 zmagah, kot tudi petouvrščeni Olympiakos. Maccabi Tel Aviv je na preostali današnji tekmi v gosteh z 89:74 premagal münchenski Bayern.

7 točk Mika Tobeyja:

Partizan se je 27 minut odlično upiral španskemu velikanu, vodil še s 54:52, a pokopal jih je delni izid 0:16 v zadnjih minutah tretje četrtine. Igralec tekme je bil Mario Hezonja, ki je dosegel 25 točk.

Beograjčani so s porazom še bolj zapletli boj za deseto mesto in uvrstitev v dodatno razigravanje za četrtfinale, zna se zgoditi, da bo od desetega mesta navzdol pred zadnjimi krogi kar pet ekip imelo 14 zmag in 17 porazov.

Danes si je 14. zmago priboril Anadolu Efes, ki je bil s 85:84 boljši od berlinske Albe, pri kateri Žiga Samar ni dobil priložnosti za igro.

V preostalih dveh četrtkovih tekmah je Olympiacos z 80:64 premagal Asvel, Žalgiris pa s 94:76 Baskonio.