Italijani preživeli beograjski pekel, Samar še vedno odsoten (VIDEO)

Evroliga 29. Dec 202322:39 > 23:19 0 komentarjev

Sedemnajsti krog košarkarske evrolige je glavnino tekem prinesel že v četrtek, ko je bilo najbolj vroče v Beogradu. Partizan je doma pričakal Virtus, tesen obračun so na koncu dobili Italijani (77:75). Mike Tobey pa je s Crveno zvezdo izgubil na gostovanju pri Panathinaikosu. Medtem Žiga Samar ostaja na stranskem tiru, njegova Alba je v petek na domačem parketu visoko izgubila proti Olympiacosu (67:94). Monaco je brez težav ugnal Barcelono (91:71).

Žige Samarja znova ni bilo v kadru Albe, odsoten je že ve kot mesec dni. Nazadnje je igral 26. novembra, ko je bil na parketu ob ligaškem porazu proti MPH Riesen. Težave mu povzroča poškodba stopala.

Italijani preživeli beograjski pekel

Košarkarji Partizana so izgubili proti Virtusu iz Bologne s 77:75 in tako zabeležili drugi poraz zapored v evroligi. Črno-beli so tako na zadnji tekmi v letu 2023, ki je bila polna kontroverznih sodniških odločitev, zabeležili osmi poraz v tej sezoni ob devetih zmagah.

Partizan je izgubil še eno dramatično tekmo, v kateri je bil ves čas v zaostanku, včasih tudi z dvomestnim številom in le na koncu vodil za kratek čas, a je zapravil veliko priložnosti za preobrat v zaključku, ko je Frank Kaminsky zgrešil met za zmago.

Vzdušje je bilo odlično, pred tekmo pa je potekala velika humanitarna akcija metanja plišastih igračk na igrišče. Za vsako vrženo igračo bodo pri klubu namenili 1.000 dinarjev za nakup toplih oblačil za socialno ogrožene otroke.

Napet obračun med prvo in zadnjo ekipo lige

Presenetljiv je bil razplet tekme med zadnjeuvrščenim Asvel Villeurbannom in Real Madridom. Vodilna ekipa lige iz Španije je bila v Franciji blizu šele drugemu porazu v sezoni, saj sta ekipi v zadnjo minuto vstopili poravnani na 74:74.

Pol minute pozneje je Walter Tavares, s 17 točkami, 12 skoki in šestimi podajami najkoristnejši igralec tekme, goste povedel v vodstvo za dve točki. Pet sekund pred zvokom sirene je Facundo Campazzo zadel drugi prosti met za tri točke prednosti. Dve sekundi pozneje je v dramatični končnici na točko zaostanek domačih znižal Joffrey Lauvergne (76:77). Sergio Llull je zgrešil oba prosta meta, nato pa David Lighty na domači strani met za tri točke in Real je vpisal sedemnajsto zmago v sezoni.

Napet obračun smo si obetali tudi v Monaku, dobili pa ga nismo. Domačini so namreč povsem odpihnili Barcelono in na koncu slavili z dvajsetimi točkami razlike (91:71). Barcelona v štiridesetih minutah tekme ni bila v vodstvu niti sekunde, Monaco je v zadnji četrtini vodil tudi za trideset točk.