Partizan z neverjetno trojko pokoril Madrid (VIDEO)

Evroliga 25. Apr 202322:43 > 23:07 0 komentarjev

Partizan je v Madridu na prvi tekmi četrtfinala evrolige šokiral Real in z 1:0 povedel v seriji. Junak je bil Kevin Punter s trojko v zadnji sekundi tekme! Maccabi je v kneževini presenetil Monaco (79:67).

Beograjski Partizan je končnico letošnje sezone evrolige začel na najboljši možni način: z zmago na prvi tekmi četrtfinala. V Madridu je padel veliki Real, s čimer je Partizan “ukradel” prednost domačega igrišča.

Velik junak dvoboja je bil Kevin Punter, ki je zadel trojko 0,4 sekunde pred koncem tekme. Partizan je povedel za dve točki, Realu pa je zmanjkalo časa za odgovor. Punter je bil tudi prvi strelec tekme s 26 točkami. Temu je dodal še tri skoke in šest asistenc. Pri Realu je bil najučinkovitejši Argentinec Gabriel Deck s 24 točkami.

Skozi celoten obračun v španski prestolnici je bilo zelo izenačeno. Na polčas je Partizan odšel s prednostjo štirih točk, ki pa jo je Real v tretji četrtini hitro izničil. V zadnji je Partizan že zaostal za sedem točk, a se uspel vrniti. Ob koncu tekme so Beograjčani tudi dobro izvajali proste mete, trojka Punterja pa je v delirij spravila vse navijače črno-belih.

Vrhunci tekme Real Madrid – Partizan:

Tudi v Monaku so se veselili gostje. Maccabi je slavil s 79:67 in naredil velik korak proti napredovanje. Prvi strelec Izraelcev je bil Wade Baldwin z 20 točkami, dodal je še po šest skokov in asistenc. Maccabi je tako povedel z 1:0 v zmagah.

Vrhunci tekme Monaco – Maccabi:

V sredo bosta še dve tekmi. Barcelona bo gostila Žalgiris, Olympiacos pa Fenerbahče.