Fener prekinil niz porazov

Evroliga 23. Dec 202021:31 0 komentarjev
Eddie Jarrell

Košarkarji Fenerbahčeja so prekinili niz treh porazov, ko so v 16. kolu Evrolige v Carigradu premagali Olympiacos s 84:77.

Ekipa iz Pireja je sijajno odigrala prvo četrtino, ko je zadela kar sedem trojk, ampak je Fener do odmora preobrnil rezultat.

Ekipa Igorja Kokoškova je imela na začetku zadnje četrtine plus 14 (68:54), ampak se je Olympiacos z nizom 13:2, z dvema trojkama Sashe Vezenkova, vrnil v igro in dve minuti pred koncem zapretil – 75:74.

Nato je Nando de Colo zadel dva prosta meta, nato pa je Dyshawn Pierre po asistencah Jana Veselyja dosegel pet zaporednih točk in svoji ekipi zagotovil pomembno zmago.

Domačini so imeli 25 asistent, najučinkovitejši pa je bil Vesely s 17 točkami, Pierre jih je dodal 14, Mahmutoglu pa 12. Pri Olympiacosu so se izkazali Vezenkov s 17 točkami (5/7 za tri), Jean-Charles z 12-imi ter Harrison in Spanoulis s po 11 točkami.

Fenerbahče bo v naslednjem kolu doma igral proti Asvelu, Grki pa bodo gostovali pri Himkiju.