Fenerbahce zlahka ugnal Khimki

Evroliga 28. Jan 202120:49 0 komentarjev
2020 Euroleague Basketball

Košarkarji Fenerbahceja so v okviru 23. kroga Evrolige visoko, s kar 107 :76 premagali moskovski Khimki.

Ekipa iz Carigrada je bila od gostiteljev boljša v vseh četrtinah. V prvi so sicer Moskovčani držali stik s Turki. Varovanci Igorja Kokoškova so namreč po 10 minutah vodili s 23:22.

V 2. četrtifini so košarkarji Fenerbahceja dosegli kar 30 točk, na odmor pa so odšli s prednostjo 9 točk.

Na začetku drugega polčasa so si varovanci Kokoškova priigrali neulovljivo prednost in nato nasprotnika do konca tekme držali na veliki razdalji. Obračun v areni Mytishchi se je končal z rezultatom 107:76.

Najučinkovitejši posameznik na tekmi je bil sicer košarkar Khimkija Alexey Shved, ki je dosegel kar 29 točk, a to Rusom ni kaj prida pomagalo. Varovanci Maltseva so zabeležili 15. zaporedni poraz.

Fenerbahce je zabeležil 13. zmago v sezoni in se tako prebil na 8. mesto. Khimki, ki ima na svojem računu le 2 zmagi, ostaja prikovan na dno lestvice.