Evroliga 18. Mar 202121:48 0 komentarjev
Jan Vesely
Screenshot

Košarkarji Fenerbahčeja so v 30. krogu Evrolige s 84:61 premagali Žalgiris.

Ekipa Igorja Kokoškova je prišla do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah in z izkupičkom 18-12 drži šesto mesto med evropsko eligo. Žalgiris je z izkupičkom 15-15 po tretjem zaporednem porazu na 11. mestu.

Glavni razlog za zmago Fenerbahčeja je bila odlična igra v obrambi v prvem polčasu. Nasprotnik je takrat dosegel samo 26 točk in ob odmoru zaostajal za 19 (45:26). Sredi tretje četrtine so Turki vodili že za 30 (79:49), Žalgiris pa je nato nekoliko omilil poraz.

Z 21 točkami je bil najboljši posameznik Jan Vesely, ki je dodal še 10 skokov in pet podaj.

Pri Žalgirisu, ki za uvrstitvijo v končnico trenutno zaostaja za eno zmago, je bil z 12 točkami prvi strelec Lukas Lekavičius.

Fenerbahče v naslednjem krogu gostuje pri Olympiacosu, Žalgiris pa bo pričakal Maccabi.