EL: Košarkarji Reala izsilili četrto tekmo

Evroliga 27. Apr 202121:07 > 23:36 0 komentarjev
Twitter

Real ostaja v igri za napredovanje med najboljše štiri ekipe evrolige, potem koje kraljevi klub danes z 80:76 ugnal Efes in izsilil četrto tekmo.

Najboljši igralec tekme št. 3, ki jo je gostil Madrid, je bil igralec gostov Vasilije Micić, ki je zbral 29 točk, 3 skoke in 6 asistenc, a Turkom to ni pomagalo še do tretje zmage in uvrstitve med zadnje štiri z “metlo”.

Pri Realu je največ točk prispeval veteran Sergio Llull, ki je na koncu zbral 20 točk in 7 asistenc. Efes je ob polčasu vodil za 10, imel še sredi zadnje četrtine prednost 14 točk, a na koncu dovolil preobrat. Četrta tekma je na sporedu v četrtek, spet jo bo gostil Madrid, morebitna peta pa bo v Carigradu in sicer v nedeljo, 2. maja.

V finalni seriji Evropokala je danes Monaco na prvi tekmi doma premagal Unics iz Kazana. Francoski kolektiv je slavil tesno, z 89:87, pri čemer sta glavno vlogo odigrala Rob Gray in Mathias Lessort s po 20 oziroma 17 točkami. Pri Unicsu je 22 točk prispeval Artem Klimenko.

Druga tekma je na sporedu v petek, moštvi igrata na dve dobljeni tekmi.