Fantastični Dončić Dallas popeljal nad Utah

Košarka 28. Mar 20226:50 > 8:26 0 komentarjev

Dallas Mavericks so v domači dvorani s 114:100 ugnali Utah Jazz in tako dobili izjemno pomembno tekmo v boju za boljše izhodišče pred končnico. Pred tekmo sta imeli ekipi enako razmerje zmag in porazov, zdaj so na 4. mesto zahoda smuknili Teksašani. Luka Dončić je bil znova najboljši posameznik, vpisal je 32 točk, 10 skokov in pet podaj. Nasprotno velja za Brooklyn, ki je po porazu proti Charlottu zdrsnil z 8. na 9. mesto vzhoda, Goran Dragić je prispeval sedem točk.

Če bi se danes začela končnica lige NBA, bi imel Dallas v prvem krogu prednost domačega parketa. To jim je zadnjič uspelo pred 11 leti, ko so naposled osvojili tudi edini naslov v zgodovini franšize. Po preporodu po novem letu so se namreč Mavericksi povzpeli že na visoko 4. mesto zahodne konference. Do konca rednega dela imajo še sedem obračunov, dovolj, da morebiti na 3. mestu prehitijo še Golden State Warriors, ki imajo le še dve zmagi prednosti.

“Tega smo si želeli, a nas čaka še dolga pot. Moramo ohraniti zbranost in poskusiti dobiti vsako tekmo,” je po tekmi dejal Luka Dončić, glavni junak zmage proti precej oslabljenemu Utahu, ki je zelo pogrešal predvsem centra Rudyja Goberta.

Srečen razplet za Dallas: V noči na ponedeljek so izgubili vsi preostali neposredni tekmeci Dallasa za končnico, ki so bili na parketu. Golden State proti Washingtonu, Minnesota proti Bostonu in seveda še Utah proti Mavericksom.

Celoten prvi polčas so bili sicer v vodstvu gostje. Prav slovenski zvezdnik je pred polčasom sireno prehitel z izjemno trojko in razliko znižal na eno točko. V drugem polčasu pa je bil Dallas precej boljši nasprotnik.

Vrhunci Luke Dončića:

23 točk je dodal Reggie Bullock, 22 Jalen Brunson, moštvo pa je tokrat trojke metalo precej bolje kot na prejšnjem obračunu. Izza črte so Mavsi zadeli kar polovico od 34 metov.

Brooklyn zdrsnil na 9. mesto

V neposrednem obračunu za mesto na lestvici se je znašel tudi Brooklyn, ki je na domačem parketu s 110:119 izgubil proti Charlotte Hornets. Kevin Durant je vpisal 27 točk, Kyrie Irving 20, a je zadel le šest metov od 22 poizkusov iz igre.

Dvoboj je bil vseskozi izjemno izenačen. Irving se je ob debiju na domačem parketu, potem ko je mesto New York omililo ukrepe in je lahko kot necepljeni košarkar prvič zaigral, ogrel šele v zaključku. Za Netse je vpisal za osem zaporednih točk, a sta trojki zadela Cody Martin in Terry Rozier ter odločila obračun.

Goran Dragić je na parketu preživel 30 minut in vpisal sedem točk (iz igre 3/9), šest skokov in šest asistenc. Pri gostih je bil s 33 točkami prvi strelec LaMelo Ball.

Brooklyn bo najverjetneje moral kožo reševati v dodatnih kvalifikacijah za končnico. Foto: AP Photo/Matt Slocum via Guliver

Lakersom grozi hiter konec sezone

Še en neposreden dvoboj za boljši položaj na lestvici sta v New Orleansu odigrali franšizi Pelicans in Lakers. Domači so slavili s 116:108 in tako Jezernike potisnili na 10. mesto zahoda, ki kot zadnje vodi v dodatne kvalifikacije. Za ovratnik jim zdaj še bolj dihajo košarkarji San Antonio Spurs, ki zaostajajo le še eno zmago in so v zadnjem obdobju v dobri formi.

Lakersi imajo do konca še osem tekem, kar sedem nasprotnikov je na lestvici pred njimi, razpored je tako daleč od enostavnega. Košarkarjem iz mesta angelov ni pomagalo niti 39 točk LeBrona Jamesa. Na drugi strani je bil s 26 točkami prvi strelec nekdanji član LA Lakers Brandon Ingram.