Zmaji v zadnjem delu stopili na plin do 22. naslova

Košarka 17. Feb 202317:01 > 22:02 0 komentarjev

Košarkarji Cedevite Olimpije so zmagovalci pokala Spar, potem ko so v mariborski dvorani Lukna v ponovitvi lanskega finala z 81:70 porazili Helios Suns. Ljubljančani so tako v vitrine pospravili rekordni 22. pokalni naslov, medtem ko Domžalčani ostajajo pri edinem iz leta 2007.

Zmaji so tako to sezono v žep pospravili še drugo lovoriok, potem ko so septembra v superpokalu ugnali prav Helios Sunse. Tokrat so imeli sicer nekaj več dela kot pred meseci.

V prvem polčasu smo spremljali zelo izenačeno predstavo. Domžalčani so, podobno kot v lanskem finalu, povsem parirali močno favoriziranemu tekmecu. Odlično sta za Helios igrala predvsem izkušeni Blaž Mahkovic in z nekaj atraktivnimi asistencami organizator igre Austin Luke. Od Ljubljančanov je daleč največ preglavic Sunsom povzročal Alen Omić, ki je bil v skoku nerešljiva uganka in že do odmora pobral več kot 10 odbitih žog, do konca kar 16! Ob odmoru so imeli košarkarji Cedevita Olimpije sicer 5 točk naskoka (38:33).

V tretjem delu so se zmaji znova skušali odlepiti, a še enkrat več naleteli na močan odpor. Po trojki razigranega Zorana Dragića so zmaji v tretjem delu ušli največ na 9 točk, na 6 je pred zadnjim delom znižal mladi Tibor Mirtič. V zadnji četrtini so Ljubljančani le postavili stvari na svoje mesto. Še naprej je bil razigran Dragić, ki je po številnih težavah s poškodbami ujel ritem in bil s 15 točkami drugi strelec prvakov, tri več je dodal Yogi Ferrell. Za poražence je kar 22 točk dosegel Mahkovic.