Dragić s kolegi ujel ‘veliko ribo’, Dončića ustavil gleženj

Košarka 16. Jan 20230:03 0 komentarjev
Goran Dragic chicago
Dragić v pogovoru s trenerjem Chicaga, Billyjem Donovanom; Foto: Guliverimage

Goran Dragić je v zgodnje popoldanskih urah po čikaškem času z ekipo Bulls gostil aktualne prvake lige NBA, Golden State Warriors. Potem, ko so biki prvo četrtino dobili za petnajst točk (35:20), je prednost - z izjemo redkih časovnih 'otočkov' - vztrajala vse do konca, s čimer je klub iz zvezne države Illinois prekinil niz treh zaporednih porazov. Stephen Curry in druščina so v Chicagu klonili z izidom 132:118. Luka Dončić je ob porazu Dallasa tokrat počival.

Slovenski as v ekipi bikov, Goran Dragić, je tokrat na parketu prebil le devet minut.

V tem času je Ljubljančan statistiko okrasil s 4 točkami in 1 asistenco, bikovo čredo pa je k zmagi vodil Črnogorec, Nikola Vučević (43 točk, 13 skokov in 4 asistence), Zach LaVine ga je kljub manjši poškodbi dlani dopolnil s 27 točkami, medtem ko je pri gostih izstopal Klay Thompson (26 točk). Steph Curry je zabeležil 20 točk in 10 skokov.

Pomembna zmaga za franšizo Bulls, saj so prvaki na gostovanje prišli v popolni postavi, Chicago pa se je v tekmo podal brez enega izmed članov začetne peterke, veterana DeMarja DeRozana.

Naslednje srečanje Dragića in soigralce čaka v Parizu, in sicer v četrtek zvečer ob 21. uri, njihov tekmec bo Detroit.

Obdaroval trenerja in obsedel

Dallas je sinoči še drugič v 24 urah gostoval pri Portlandu in tokrat dokaj podobno izgubil, le da Luke Dončića ni bilo v postavi.

Dve uri pred tekmo v Moda Centru je služba za stike z javnostmi pri Mavericks sporočila, da slovenski zvezdnik namreč tekmo izpušča zavoljo načetega gležnja na levi nogi.

Dallas je v tej sezoni izgubil vseh 5 tekem, na katerih Dončić ni igral.

Dallas je izgubil z izidom 123:140, ob odsotnosti Luke so se razigrali Spencer Dinwiddie (28 točk), Jaden Hardy (25) in Christian Wood (23 točk in 16 skokov), prvo ime srečanja pa je bil spet domači zvezdnik Damian Lillard s 40 točkami.

Dončić je pred tekmo svojega trenerja Jasona Kidda obdaroval s posebno linijo svojih športnih copatov Luka 1s.

“Mavs” se za naslednji dvoboj spet selijo v domačo dvorano, kjer bodo zgodaj zjutraj v četrtek odigrali tekmo proti Atlanta Hawks.

Jokić spet v MVP formi

Do zmage se je prebil tudi Denver, tokrat brez Vlatka Čančarja. Primorec je pred tekmo začutil bolečine v mečnem predelu noge, zato mu je klubski zdravnik nastop odsvetoval.

Nuggets so proti Orlandu slavili s trojko Nikole Jokića v zadnji sekundi srečanja, Srb pa je vse skupaj začinil še s trojnim dvojčkom: 17 točk, 10 skokov in 14 asistenc. Prvi strelec srečanja je bil Aaron Gordon s 25 točkami.

Prihodnji izziv vodilno ekipo zahoda čaka v noči na sredo, ko doma pričakujejo Portland.