Goran Dragić z Bullsi prejel zaušnico ekipe z dna

Košarka 27. Dec 20227:15 0 komentarjev
Goran Dragić
Goran Dragić. Foto: Profimedia

Košarkarji Chicago Bulls so ponoči v severnoameriški ligi NBA v domači dvorani izgubili proti na zahodu zadnjeuvrščenim Houston Rockets s 118:133. V dresu bikov je igral slovenski as Goran Dragić in s klopi dosegel 12 točk ter en skok v 17:04 minute na parketu.

Čeprav je DeMar DeRozan dosegel 31 točk (11/18 iz igre) in Zach LaVine 22, Chicago ni ustavil razpoloženih mladih košarkarjev raket. Kevin Porter ml. je dosegel 36 točk (14/22 iz igre, od tega 6/12 za tri točke) ob devetih asistencah, Alperen Sengun je 11 skokom dodal 25 točk, eno manj pa je dosegel Jalen Green. “Nismo opravili dela v obrambi. Ko enemu igralcu dovoliš, da se razigra, se zbudijo tudi ostali,” je po tekmi dejal LaVine.

“Imamo zelo tekmovalno zasedbo, ki je naveličana vseh teh porazov, posebej ob zadnjem nizu tekem pred domačimi gledalci. Danes so fantje igrali dobro in pametno,” pa je po deseti zmagi v sezoni dejal trener Houstona Stephen Silas.

Chicago (14-19) še naprej zaostaja za pričakovanji in je trenutno na 11. mestu vzhodne konference, medtem ko Houston (10-23) ostaja na dnu zahoda.

Vrhunci Gorana Dragića:

Brooklyn melje naprej

Na preostalih tekmah so Brooklyn Nets (22-12) niz zmag podaljšali na devet. Ob zmagi proti Cleveland Cavaliers (22-13) s 125:117 sta se s po 32 točkami izkazala Kevin Durant in Kyrie Irving. Konjenikom ni pomagalo niti 46 točk Dariusa Garlanda.

Durant je na večni lestvici ponoči presegel Tima Duncana in je zdaj s 26.516 točkami 15. najboljši strelec v zgodovini lige NBA. “Vsak dan se moraš prikazati na igrišču, obenem pa moraš malce tudi proslaviti te male zmage. Tako kot današnjo, saj je lepo slaviti s soigralci. Da sem lahko v svoji karieri prehitel velikana, legendo in nekoga, ki je spremenil igro, je nekaj, o čemer se bom kasneje pogovoril s svojimi najbližjimi in prijatelji ter malce obujal spomine,” je ob jubileju dejal Durant.

Velika vrnitev Clippersov

Zgodovinsko noč imajo za sabo tudi igralci Los Angeles Clippers (20-15). Ti so ob zmagi po podaljšku s 142:131 proti Detroit Pistons (8-28) postali šele tretja ekipa od sezone 1996/97, ki je v zadnjih treh minutah nadoknadila 14 ali več točk zaostanka. Natanko 12.873 ekipam tega zaostanka v zadnjih 25 letih ni uspelo nadoknaditi, je ob tem zapisal statistični oddelek ESPN.

V noči na sredo bosta dejavna dva slovenska košarkarja. Luka Dončić bo z Dallas Mavericks gostil New York Knicks, Vlatko Čančar pa bo z Denver Nuggets gostoval pri Sacramento Kings.