Helios in Krka po turnirju v Sarajevu na vrhu lige ABA 2

Košarka 26. Nov 202217:33 0 komentarjev

Košarkarji Helios Suns so vpisali peto zmago v ligi Aba 2 in so tako kot Krka, ki je bila danes po preobratu boljša od Ggd Šenčurja, neporaženi v regionalnem tekmovanju. Domžalčani so v derbiju kroga Borcu iz Banjaluke zadali prvi poraz v sezoni z 91:85 (26:23, 43:48, 63:67).

Helios se je v vodstvo prebil v zadnji tretjini tekme, uspešno pa je obranil tudi zadnji poskus Borca, ki se je dve minuti pred koncem približal na 80:75. Ključno vlogo je odigral Blaž Mahkovic, ki je najprej zadel trojko, nato v obrambi ukradel žogo in v naslednjem napadu dosegel še en koš za prednost desetih točk.

Mahkovic je tekmo končal pri 15 točkah, po 22 pa sta jih za Helios Suns dosegla Niko Bačvić in Lovro Buljević.

Krka je na slovenskem dvoboju ugnala Šenčur. Novomeščani, ki so v zaključku prvega dela zaostajali že s 23 točkami razlike, so drugi del dobili z 42:18, zadnjo četrtino pa z 19:4. Prvič na tekmi so povedli 24 sekund pred koncem, ko je trojko za končni rezultat zadel Rok Stipčević.

Krka ima po petih tekmah prav toliko zmag, Ggd Šenčur pa ostaja na dnu razpredelnice z izkupičkom 0-5.

Naslednji turnir lige Aba 2 bo decembra znova v Zlatiboru v Srbiji. Tam bodo vse ekipe odigrale po dve srečanji.