Incident v Minnesoti, po pretepu izključena peterica (VIDEO)

Košarka 4. Feb 20238:39 0 komentarjev

Noč iz petka na soboto v ligi NBA je zaznamovalo dogajanje v Minnesoti, kjer je tekmo med Timberwolves in Orlandom zaznamoval množičen pretep v tretji četrtini.

Orlando Magic so v gosteh odpravili Minnesoto Timberwolves s 127:120. Tekmo je zaznamoval pretep in izključitev petih igralcev, pred tem pa so morali pretepače ločiti varnostniki. Divje scene v Minneapolisu so se zgodile v tretji četrtini, ko sta si najprej v lase skočila Mo Bamba in Austin Rivers.

Bamba, 2,13 visoki center Orlanda, je vstal s klopi in planil na Riversa, oba sta bila pozneje izključena, kot tudi Orlandov Jalen Suggs ter Minnesotina Taurean Prince in Jaden McDaniels, ki sta se prvi dvojici pretepačev izmed ostalih najbolj intenzivno priključila nedolgo zatem.

Zagotovo vse vpletene zdaj čakajo kazni vodstva lige, kot sta jo že dobila Dillon Brooks in Donovan Mitchell, ki sta bila kaznovana zaradi pretepa ob zmagi Clevelanda s 128:113 nad Memphis Grizzlies.

Čančarjev Denver še bližje vrhu

Ekipa Boston Celtics, ki vodi v severnoameriški košarkarski ligi NBA, je doma izgubila proti Phoenix Suns s 94:106. Boston ima zdaj 69,8 odstotno razmerje zmag in porazov. Tokrat prosti Denver Vlatka Čančarja se je tako z 69,2 odstotki na prvem mestu na zahodnem delu in skupno drugem še bolj približal vodilnemu moštvu.