Irving zasenčil Dončića, a zadnji se je smejal Luka

Košarka 7. Maj 20217:11 > 8:37 0 komentarjev
Kyrie Irving Luka Dončić
AP Photo/Tony Gutierrez

Dallas se je po zaslugi zmage proti Brooklynu s 113:109 utrdil na petem mestu Zahoda. Kyrie Irving je bil s 45 točkami prvi strelec srečanja, Luka Dončić je v 36 minutah na parketu dosegel 24 točk, 10 skokov in osem podaj.

#related-news_0

Dallas je pogrešal Kristapsa Porzingisa in Maxija Kleberja, Brooklyn pa Jamesa Hardna in Spencerja Dinwiddieja, a v American Airlines Centru smo bili kljub temu priča zanimivi košarkarski predstavi, ki se je na koncu končala s pomembno zmago Dallasa v boju za neposredno uvrstitev v končnico.

Luka Dončić je bil s 24 točkami, 10 skoki in osmimi podajami vnovič prvo ime Dallasa, čeprav je v drugem polčasu dosegel samo pet točk, iz igre pa metal 7/22. Tim Hardaway je dodal 23 točk, Dorian Finney Smith pa 17. Pri Brooklynu je bil s 45 točkami nezaustavlji Kyrie Irving, a poraza ni mogel preprečiti. Kevin Durant ni bil razpoložen, saj je pri slabem metu iz igre 7/21 dosegel 20 točk.

V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni. Dallas je po zaslugi treh trojk Dončića v samo 55 sekundah na odmor odšel s prednostjo točke (63:62). Tudi v drugem polčasu sta se ekipi ves čas izmenjavali v vodstvu, gostje pa so v obrambi podvajali slovenskega zvezdnika. V zadnji četrtini je pri Brooklynu večino napadev zaključeval Irving, a sam ni zmogel preobrata, potem ko je Dallas povedel s 101:94. Ključne točke za zmago Dallasa je s polaganjem dosegel Jalen Brunson.

Dallas do konca rednega dela čakata še dva obračuna s Clevelandom, nato pa se bodo srečali še z Memphisom, New Orleansom, Torontom in Minnesoto.