Jokić Denver obvaroval pred “metlo”

Košarka 25. Apr 20227:51 > 7:51 0 komentarjev

V noči na ponedeljek sta se še dve moštvi lige NBA močno približali napredovanju v 2. krog končnice, potem ko sta v svojih serijah povedli s 3:1. Milwaukee je še drugič v gosteh zanesljivo nadigral Chicago, Miami je visoko porazil Atlanto. "Metli" proti Golden Statu se je s tesno zmago izognil Denver. New Orleansa pa je ugnal prve nosilce zahoda in tako serijo izenačil na 2:2.

V najmočnejši košarkarski ligi na svetu še čakamo na prvo moštvo uvrščeno v drugi krog končnice. Kot prvi bi se lahko skozi uvodni krog prebili Bojevniki, a so v zadnjih minutah morali priznati premoč Denverju.

Še 1:21 pred koncem so gostje po petih zaporednih točkah Stephena Curryja, ki je bil s 33 točkami sicer prvi strelec Golden Stata, povedli s 121:119. Izenačil je Nikola Jokić, sledil je koš Monteja Morrisa za +2 in nato še trojka Willa Bartona za delni izid 7:0, s katerim so se košarkarji iz Denverja rešili “metle”.

Srbski zvezdnik je bil s 37 točkami znova prvi strelec tekme, dodal je še osem skokov in šest asistenc, a tudi sedem izgubljenih žog. Omeniti velja, da je 33 sekund pred iztekom Morrisu signaliziral še za odločilno posredovanje v obrambi, pri vodstvu Denverja za dve točki. Serija se za peto tekmo seli nazaj v San Francisco.

Vroči zaključek v Denverju:

Favoriti bodo še trepetali

Za veliko zmago so poskrbeli New Orleans Pelicans, ki so po zaslugi odličnega drugega polčasa s 118:103 ugnali Phoenix in tako serijo izenačili na 2:2. Odločil je delni izid 12:0 sredi zadnje četrtine, po katerem so domači ušli na +16.

Blestel je Brandon Ingram, ki je bil s 30 točkami prvi strelec tekme, 26 jih je dodal Jonas Valanciunas, ki je s 15 skoki dobil boj za odbite žoge proti Deandreju Aytonu. Chris Paul je ob odsotnosti prvega strelca Sonc Devina Bookerja zmogel le štiri točke. Peta tekma bo v Arizoni.

Branilci naslova razred boljši

Nove zmage (119:95), že druge od poškodbe Khrisa Middletona, se veselijo košarkarji Milwaukee Bucks, ki so brez težav dobili obe tekmi v Chicagu in zdaj vodijo s 3:1. Da bodo na peti tekmi na domačem parketu lovili napredovanje, je najzaslužnejši Giannis Antetokounmpo, ki je 32 točkam dodal še 17 skokov.

Kar 27 točk je s klopi ob metu 10/12 prispeval Grayson Allen, ki je znova vso tekmo poslušal žvižge s tribun. Navijači v vetrovnem mestu ga imajo na piki zaradi nešportne osebne napake nad Alexom Carusom, ki ga je pred meseci za daljše obdobje poslal na prisilni počitek. Allen je bil vroč že na prvi tekmi v Chicagu.

Domači so iz igre zadeli le 38,9 odstotka metov, od tega za tri skromnih 25 odstotkov. Zach Lavine je vpisal 24 točk in 13 asistenc, 23 točk je dodal DeMar DeRozan.

Grayson Allen. Foto: AP Photo/Morry Gash via Guliver

Miami zlahka do 3:1

Podobno suvereno je slavil še Miami, ki je Atlanto odpihnil s 110:86. Jimmy Butler je vpisal 36 točk, razlika pa je naraščala od konca prve četrtine do zaključka obračuna.

Po košu za zmago na prejšnji tekmi je tokrat povsem razočaral Trae Young. Zaustavil se je pri devetih točkah ob meti 3/11, za pet asistenc pa je vpisal še pet izgubljenih žog.

V noči na torek bosta na delu tudi Luka Dončić in Goran Dragić. Dallas bo proti Utahu napadal vodstvo v seriji, Brooklyn pa se bo poskušal rešiti izpada brez ene same zmage.