Jokić in druščina pokvarili večer novega Curryjevega mejnika

Košarka 29. Dec 20217:47 > 8:19 1 komentar

Velika večina ljudi na našem planetu 3.000-krat v svojem življenju niti ne vrže na koš. Zagotovo pa ne z razdalje, ki je daljša od 6,75 metra. Od današnjega večera pa obstaja možakar, ki je iz te razdalje v najmočnejši košarkarski ligi na svetu 3.000 žog vrgel skozi nasprotnikov obroč. Stephen Curry je presegel mejo 3.000 zadetih trojk v Ligi NBA.

A ker je košarka ekipni šport, včasih izjemni posamezniki niso dovolj, da bi ekipa vknjižila zmago. Sploh takrat, ko je tudi na drugi strani kakšen izvenserijski košarkar. Golden State Warriors so tako v svoji dvorani morali priznati premoč Denver Nuggets (86:89), ki jih je do zmage proti najboljši ekipi lige vodil … kdo drug kot Nikola Jokić (22 točk, 8 skokov, 5 asistenc).

Zdelo se je sicer, da bo zmaga gostov relativno rutinska, saj so Nuggets na začetku zadnje četrtine vodili že za 16 točk. A Curry in soigralci se niso predali in nekaj minut pred koncem izid poravnali na 84:84. Končnica je znova pripadla gostom, ki so vknjižili 17. zmago sezone, Warriors pa zadali sedmi poraz. Vlatko Čančar zaradi zdravstvenih težav ni stopil na parket.

Kar ni uspelo bojevnikom, je uspelo New Orleans Pelicans, ki so v domači dvorani nadoknadili 23 točk zaostanka in se veselili zmage proti Cleveland Cavaliers. Junak obračuna je bil Garrett Temple, ki je vseh svojih 17 točk večera dosegel v zadnji četrtini tekme.

Pričakovano so novi dve točki vpisali košarkarji Los Angeles Lakers, ki so v gosteh premagali najskromnejšo ekipo lige Houston Rockets (123:132). Podoben scenarij se je zgodil tudi na obračunu med Orlando Magic in Milwaukee Bucks, Giannis Antetokounmpo in soigralci so povozili skromne domačine (110:127).