Jokić s “plesom” nasmejal sodnika in ponovil Barkleyja

Košarka 27. Dec 20217:51 > 8:05 2 komentarja

Na osmih tekmah v noči na ponedeljek sta kar dve ekipi lige NBA dosegli 144 točk. San Antonio se je znesel nad Detroitom in Cleveland nad Torontom. Od Slovencev je bil na delu le Vlatko Čančar, ki je še na peti tekmi v nizu na parketu preživel vsaj 15 minut in se veselil zmage s 103:100 na gostovanju pri Los Angeles Clippers.

Tokrat je bil v ospredju sicer znova srbski zvezdnik in lanski najkoristnejši košarkar sezone Nikola Jokić. Najprej je slabe štiri minute pred koncem s trojko Denver vrnil v vodstvo, potem ko je njegova ekipa zapravila kar 17 točk naskoka. 13 sekund pred iztekom časa pa je zadel oba prosta meta za končnih 103:100.

Vrhunci Nikole Jokića:

Samo v zadnji četrtini je prispeval devet točk in sedem skokov, dvoboj pa zaključil s 26 točkami, podelil je še osem asistenc in pobral 22 odbitih žog, s čimer je izenačil svoj osebni rekord v najmočnejši košarkarski ligi na svetu.

Prvi po Barkleyju

Tako je “Joker” že na drugi tekmi zapored vpisal vsaj 25 točk in 20 skokov, potem ko je proti Charlottu dosegel 29 točk in 21 skokov. Zadnji s takšnim dosežkom je bil Charles Barkley leta 1988.

Srbski orjak je sicer blestel že pred skokom za žogo. Med pripravo na skok proti Ivici Zubcu je nerodno pomigal z zadnjico in v smeh spravil glavnega delivca pravice.

“Plesni” vložek Jokića:

Vlatko Čančar je tokrat na parketu preživel 15 minut in vpisal dve točki ter pobral še pet odbitih žog, od tega dve v napadu. Iz igre je vrgel le enkrat in zadel, natančen je bil pri polaganju 11 minut pred koncem 2. četrtine.

Na zadnjih petih dvobojih je bila minutaža, ki jo je 24-letnemu Koprčanu namenil strateg Mike Malone, med 15 in 20 minut. V tem obdobju Čančar v povprečju prispeva šest točk, štiri skoke in eno podajo v 17 minutah igre.

Dvakrat 144

Ker se v ligi še naprej spopadajo z velikimi težavami zaradi odsotnih košarkarjev, so številna moštva še naprej povsem zdesetkana. Zato ni presenečenje, da je San Antonio, ki sicer letos ne blesti, Detroitu nasul kar 144 točk. Zadnje tri tekme so Ostroge dobile s skupno prednostjo kar +87 točk.

Podobno velja za Toronto, eni od ekip z največ manjkajočih košarkarjev, proti kateremu je Cleveland prav tako dosegel 144 točk. Kanadčani so tekmo začeli s povsem rezervno peterko Banton, Mykhailiuk, Watanabe, Wilson in Boucher. Visok poraz je bil neizbežen.

Za morda najbolj nenavadno tekmo je sicer poskrbel novinec Josh Giddey. 19-letni Avstralec je ob zmagi Oklahome proti New Orleansu zbral po 10 skokov in asistenc, a če ste pomislili, da je morda vpisal trojnega dvojčka, se motite. Zbral ni namreč niti ene točke.

S tem je postal šele drugi v zgodovini lige NBA, ki je vpisal vsaj 10 skokov in asistenc ter hkrati tekmo zaključil z ničlo pri točkah. Edini pred njim, ki se je podpisal pod takšen dosežek, je bil leta 1971 Norm Van Lier, ko je za Cincinatti proti Lakersom vpisal 0 točk, 11 skokov in 13 asistenc.