Jokić znova blestel, Slovenca potisnjena v senco

Košarka 17. Mar 20237:18 0 komentarjev

Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA v Detroitu premagali Pistons s 119:100. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je igral le minuto za zmagovalce in v tem času v statistiko vpisal skok. Milwaukee Bucks so doma izgubili proti Indiani Pacers s 123:139. Goran Dragić še vedno ne igra za svoje novo moštvo.

Denver je z zmago v Detroitu (119:100) prekinil najbolj črn niz Zlatih zrn v tej sezoni. Najkoristnejši igralec prejšnjih dveh sezon Nikola Jokić je bil med najzaslužnejšimi, da so štirje zaporedni porazi preteklost. Srb je bil s 30 točkami prvi strelec tekme, dodal je še 10 skokov in devet podaj.

Indiana presenetila Milwaukee

Denver je vodilna ekipa zahodnega dela lige, v celotni pa vodi Milwaukee. Bucks so si že zagotovili nastop v končnici, tokrat pa jih je presenetila oslabljena Indiana, ki je zmagala na krilih sedmih igralcev z dvomestnim število točk. Andrewa Nembharda jih je dosegel 24, dve manj pa Aaron Nesmith, ki je zadel šest trojk.

Pri Indiani so zaradi poškodb manjkali Tyrese Haliburton, Kendall Brown, Chris Duarte in Trevelin Queen, pri Milwakueeju pa smo znova v postavi zaman iskali Gorana Dragića. Ameriški mediji poročajo, da ima koseški zmaj še vedno težav s poškdobo kolena in je skupaj z Jaejem Crowderjem in Brookom Lopezom tekmo spremljal s tribun.

Bucks bodo naslednjo tekmo odigrali v ponedeljek, ko jih doma čaka obračun z nekdanjo Dragićevo ekipo Toronto Raptors. Denver bo na delu že jutri popoldan po slovenskem času, ob 18:00 se bo pomeril z New Yorkom. Dallas Luke Dončića danes čaka spektakularen dvoboj z Los Angeles Lakers.