Kljub veliki vrnitvi še peti poraz v nizu in selitev na dno

Eurocup 15. Dec 202122:31 > 22:41 1 komentar

Cedevita Olimpija se je v Benetkah vrnila po zaostanku za 19 točk in v zadnji četrtini poravnala izid, a nato popustila ter utrpela še peti zaporedni poraz v EuroCupu (77:70). Trener Ljubljančanov Jurica Golemac je bil sredi zadnje četrtine izključen zaradi ugovarjanja sodnikom.

Zmaji so od drugega do sedmega kroga prehodili pot z vrha na dno lestvice. Velika zmaga v ligi ABA v Beogradu, kjer so z odlično predstavo porazili letos znova zelo težko premagljivi Partizan, tako ni poskrbela za dovolj močan veter v jadra Ljubljančanov, ki so na dveh tekmah v nizu nazadnje slavili konec oktobra, ko so ugnali Bourg in Igokeo.

Tokrat so preveč moči porabili za vrnitev v igro po velikem zaostanku, ki so si ga priigrali predvsem po zaslugi slabe igre v prvem polčasu. “Preveč zaspano smo odprli tekmo, v prvem polčasu prejemali preveč lahkih košev. Potem smo pokazali naš karakter, se vrnili v tekmo, a bili na koncu preveč utrujeni, oni pa zadeli nekaj težkih metov ter zasluženo zmagali,” je po dvoboju dejal Edo Murić, ki je tokrat prispeval 12 točk in štiri skoke.

Vsega je bilo konec sredi zadnje četrtine, ko so Italijani znova nekoliko ušli, Olimpija pa po izključitvi Jurice Golemca ostala brez glavnega stratega. Po dveh zadetih prostih metih Stefana Tonuta, zaradi dveh tehničnih napak slovenskih prvakov, je bila prednost z 71:61 dovolj za tretjo zmago Benečanov.

Po dobrem začetku popoln mrk

Začetek je sicer precej obetal, hitro so zmaji po koših Yogija Ferrela, Eda Murića in Alena Omića povedli s 14:5, a v drugi polovici uvodne četrtine je napad zastal, domači košarkarji pa hitro prišli do vodstva.

V drugi četrtini so bili zmaji le bleda senca ekipe z zadnjih dveh dvobojev, ko je štiri zaporedne točke vpisal Tonut in nato zadel še Mitchell Watt, so Italijani povedli že za velikih 19 točk in na polčas naposled odšli s 45:28.

Po izenačenju znova popustili

Po odmoru so zmaji strnili vrste, predvsem v obrambi, ki si je na štirih od zadnjih petih tekem dovolila prejeti vsaj 89 točk. Od 47:28 z začetka tretje četrtine do konca tega dela igre, so Ljubljančani poskrbeli za delni izid 24:8, od tega je osem točk prispeval kapetan Jaka Blažič, tekma je bila tako znova povsem odprta. Ko je Jacob Pullen 8:08 pred koncem zadel en prosti met, se je dvoboj začel znova (55:55).

Pullen je bil s 14 točkami prvi strelec zmajev. Foto: KK Cedevita Olimpija / Tine Ružič

Ljubljančani so izenačenje še zmogli, nato pa v ključnih trenutkih dvoboja znova popustili. Pullenu so sodniki 4:30 pred koncem piskali korake pri zaostanku za osem točk, ko bi sicer prišel do lahkega koša, a se Američan s sodniško trojko ni strinjal ter zaradi razburjanja prejel tehnično napako. Ker se ni pomiril niti Golemac, je bil trener zmajev tudi izključen.

Dvoboj je tako z gostujoče klopi do konca vodil njegov pomočnik Miro Alilović, ki je bil zato po dvoboju tudi odgovoren za izjavo: “Dva različna prikaza naše igre. Ne moremo biti zadovoljni s prvim polčasom, ker smo dovolili nasprotniku, da si priigra 17 točk prednosti. To je na tem nivoju težko loviti in zmanjšati. Kljub temu je bil odziv igralcev zelo dober, ker smo iz minute iz minuto zmanjševali to razliko. Na koncu nam je zmanjkalo zbranosti, izgubljene žoge v napadu so nas stale, da nismo uspeli preobrniti te tekme.”

Golemac je bil izključen sredi zadnje četrtine. Foto: KK Cedevita Olimpija / Tine Ružič

Sezona se za Cedevito Olimpijo nadaljuje v soboto, ko v Stožice v okviru lige ABA prihaja Studentski Centar Podgorica. Z boji v EuroCupu pa bodo nadaljevali v torek, ko sledi težko gostovanje v Valencii, kjer blestita tudi dva slovenska reprezentanta Klemen Prepelič in Mike Tobey. Olimpija je po sedmih krogih pri dveh zmagah na dnu lestvice skupine B.