Basket4kids: Vrani suvereni na domačem terenu

sportklub

S ciljem, da najmlajšim vlije dodatnega poguma, da se posvetijo košarki, je Sportklub organiziral projekt Basket4kids, ki se je v soboto s prvim kvalifikacijskim turnirjem na Vranskem začel tudi v Sloveniji. Zmagovalci uvodnega turnirja so domači Vrani.

Zanimive košarkarske predstave si je na Vranskem s tribun ogledal tudi ambasador projekta Basket4kids Matjaž Smodiš, ki je na ogled postavil evroligaško trofejo, ki jo je osvojil z moskovskim CSKA-jem. Nekdanji slovenski reprezentant je mladim košarkarjem na dušo položil besede, da naj predvsem uživajo v igri.

Skupno smo videli šest zanimivih obračunov. Največ so pokazali člani domačega kluba. Vrani so slavili na vseh treh preizkušnjah. Sprva so s 63:11 odpravili Kolpo, nato pa še Grosuplje s kar 53:6. Na zadnji in hkrati odločilni tekmi turnirja je bila zasedba trenerja Žana Ocvirka v najbolj zanimivi predstavi celotnega dne z 38:32 boljša od ekipe iz Krškega, ki je na koncu zasedla drugo mesto. Domači so blesteli predvsem z meti izza črte, s katerimi so goste spravljali v obup.

Končno tretje mesto so zasedli člani Črnomlja, četrto pa zasedba iz Grosupljega.

V nedeljo v Slovenski Bistrici
Basket4kids (nastopja igralci do 13-leta starosti) se nadaljuje že v nedeljo, ko se bodo v Slovenski Bistrici predstavili člani KŠ Sani Bečirovič, AKK Branik, Zlatoroga in Radenske Creativ. Preostala dva kvalifikacijska turnirja v deželici na sončni strani Alp sledita 3. in 4. marca v Domžalah oziroma Sežani, konec marca pa nas čaka še zaključni turnir, na katerem bo znan veliki zmagovalec in potnik na Final4 Evrolige v Beograd (18. do 20. maj), kjer bo potekal sklepni turnir Basket4kids vseh najboljših ekip iz regije in podmladkov ekip, ki se bodo pomerile za naslov najboljšega na stari celini.