Košarkarji Villanove prvaki lige NCAA!

Tom Pennington, Getty Images

Košarkarji univerze Villanova so v finalu univerzitetnega prvenstva NCAA premagali Michigan z 79:62. Največ zaslug za to je imel Donte DiVincenzo, ki je predvsem v prvem polčasu spravljal v obup obrambo tekmecev, na koncu pa je dosegel 31 točk, rekordnih za igralca, ki je tekmo začel na klopi.

Junak tekme je bil Donte DiVincenzo z 31 točkami, rekord za igralca, ki je tekmo začel na klopi. 21-letni branilec je bil razglašen tudi za najkoristnejšega košarkarja zaključnega turnirja četverice v San Antoniu.

Gostje so sicer bolje odprli tekmo in celo vodili, vendar so prvaki kaj kmalu stvari postavili na svoje mesto in na odmor odšli s prednostjo 37:28. V drugem polčasu so držali vse niti igre v svojih rokah in na koncu slavili s kar visoko prednostjo 79:62 in se povsem zasluženo veselili naslova.

To je že druga lovorika za Villanovo v zadnjih treh letih, potem, ko so bili prvaki že leta 2016.