Brata Dragič popeljala Slovenijo do nove zmage!

Košarka ostalo 21. Sep 20138:15 > 26. Nov 2013 10:13
Ljubljana – Slovenci so drugi del Eurobasketa začeli odlično, z zmago nad do nocoj še neporažene reprezentance Italije. Blestela sta oba brata Dragič, ki sta bila skozi celotno srečanje pravi motor ekipe.

Slovenci so počasi štartali v tekmo, vendar do konca prve četrtine že ujeli priključek in uspeli do polčasa tudi povesti. S svojo dobro igro so v drugem polčasu nadaljevali, vendar so se Italijani vseskozi držali na razliki, ki bi jo še lahko obrnili v svoj prid. Vendar so Slovenci tokrat za spremembo zadržali nasprotnika na dovolj visoki prednosti, da smo vendarle mirno pričakali konec srečanja. Goran Dragič se je zaustavil pri 22 točkah in je bil znova najboljši strelec naše izbrane vrste, njegov brat pa je izdatno pripomogel k zmagi s 15. točkami. Velik dejavnik pri zmagi naših je bil odličen skok, ki smo ga dobili s 44:29, odlično pa so Slovenci zaustavili tudi najboljšega strelca Italije, Marca Belinellija.

Naslednjo tekmo bo Slovenija odigrala v soboto, ob 21.00, tokrat z Grčijo, ki je danes porazila Špance.