Cedevita Olimpija do zmage v Sarajevu

ABA league, Cedevita, Marin Sušić

Na finalu turnirja v Sarajevu, ki se organizira v spomin na Mirzo Delibašića je Cedevita Olimpija z 79:70 premagala Budućnost.

Najučinkovitejši pri Cedeviti Olimpiji so bili Codi Miller-McIntyre (20 točk), Saša Zagorac (15 točk), Andrija Stipanović (14 točk) in Mikael Hopkins (12 točk). Pri Budućnosti pa so bili najbolj razpoloženi za igro v napadu Scott Bamforth (21 točk), Justin Cobbs (12 točk) in Martinš Meiers (11 točk)

Cedevita Olimpija je bila boljši nasprotnik od prve do zadnje minute. Varovanci Slavena Rimaca so prvo četrtino dobili s 33:16. V drugi četrtini so uspeli zadržati dvomestno prednost in na odmor odšli z s prednostjo 13 točk (43:30). V tretji četrtini se je prednost Zmajev še povečala. Na začetku zadnje četrtine je na semaforju pisalo 70:49. V zadnji četrtini se je prednost nekoliko zmanjšala kljub temu pa so Ljubljančani brez večjih težav na koncu zmagali.

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija Ljubljana:

“Z veliko stvarmi, ki smo jih videli na tem turnirju smo lahko zadovoljni, a obstajajo tudi zadeve, zaradi katerih ne smemo biti preveč veseli. Ne bi rekel, da so igralci preveč sproščeni, prej bi lahko rekel, da so delovali nervozno. Veliko bolj bi lahko delovali kot moštvo, sploh če imamo v mislih končni rezultat tega finalnega obračuna. Na trenutke smo tako tudi delovali, a na koncu je presodila nervoznost, ki jo še vedno lahko pripišemo dejstvu, da je ekipa nova, in da se igralci še ne poznajo dovolj med seboj. Verjamem, da je igralcem včasih malce težje tolerirati napake soigralcev, če z njimi nisi preživel dlje časa. Veliko moramo še postoriti, tega se zavedamo, in to delamo cel čas tega pripravljalnega obdobja.”

Andrija Stipanović, igralec KK Cedevita Olimpija Ljubljana:

“Na sobotni tekmi z Budućnostjo VOLI smo zagotovo prikazali boljšo predstavo, kot na petkovi z Gaziantepom. Dokazali smo, da lahko igramo lepo košarko. Imeli smo kar nekaj vzponov in padcev, a to je normalno za to obdobje v pripravah na novo sezono. V veliko čast nam je bilo sodelovati na takšnem turnirju.”