Presežek: 92 točk v 32 minutah pri rosnih 16 letih?!

Printscrean

Iz ZDA prihaja neverjetna zgodba, ki nima nič skupnega z ligo NBA, NBA, niti ne z neverjetnim preobratom New Englanda v finalu lige NFL. Spisala jo je srednješolska košarka.

LaMelo Ball, mlajši brat zvezdnika univerze UCLA, Lonza Balla, je na srednješolski košarkarski tekmi dosegel kar 92 točk. Njegova ekipa Chino Hills je v noči iz ponedeljka na torek proti vrstnikom srednje šole Los Osos slavila z izidom 146:123. Tako so na najboljši možen način preboleli poraz proti Mouth of Wilson, ki je prekinil njihovo serijo 60 zaporednih zmag

Mladi Ball je imel ob polčasu “le” 29 točk, v drugem polčasu pa se mu je “strgalo”. Da bi bil podatek še toliko bolj neverjeten, je mladenič teh 92 točk dosegel ob vsega sedmih trojkah, v zadnji četrtini je dal kar 41 točk.

No, pa naj dodamo k veličini dosežka še to, da četrtina v srednješolski košarki v ZDA traja samo osem minut!

Zgodba postane nekoliko bolj logična, če upoštevamo dejstvo, da ekipo trenira njegov oče LaVar Ball in da je mladi LaMelo večjo minutažo dobil predvsem na račun tega, da srednji sin LiAngelo počiva pred končnico.