Komedija v Albaniji: Zmaga s 165 točkami prednosti!

Getty Images/Alex Grimm

Zgodba, ki sodi v rubriko: saj ni res, pa je. Na košarkarski tekmi albanske superlige je Tirana premagala Flamurtari z 207:42. Ja, prav ste prebrali. Gostje so z naskokom najslabša ekipa prvenstva in imajo na 19 tekmah ravno toliko porazov.

Tirana je prvo četrtino dobila s kar 47:9, v nadaljevanju pa le še povečevala svojo prednost. Gostje so do polčasa dosegli zgolj 13 točk, sami pa jih dobili 100! Tirana je po treh četrtinah vodila že s 163:22, v zadnjih desetih minutah pa so se gostje ob visokem zaostanku očitno le nekoliko “sprostili”, saj so dosegli 20 točk, prejeli pa jih “zgolj” 44.

Čeprav je bila tekma odigrana na prvi dan v mesecu aprilu, ne gre za prvoaprilsko šalo. Flamurtari v končnici še ni prišel do zmage, v statistiki ima na 19 tekmah zapisanih ravno toliko porazov. Razlog za katastrofalne predstave gre verjetno iskati predvsem v odločitvi kluba, ki se je očitno sprijaznilo z izpadom v drugo ligo, da igra z mladinci.

Pri Tirani je devet igralcev preseglo mejo desetih točk, šesterica je dosegla 20 ali več točk. Pri poražencih je bil z 12 točkami najbolj razpoložen Eraido Kollovi.